Підсумки дня – 29-30 березня [ФОТО]

ЖКГ. Якість води річок Суха Згар та Золотоношка значно покращилась, порівняно з результатами останнього дослідження, що провели фахівці лабораторного центру 30 вересня торік. Про це зазначають в Черкаському обласному лабораторному центрі МОЗ. На ефективність роботи очисних споруд міста вплинуло  будівництво та введення в експлуатацію другої черги локальних очисних споруд на Золотоніському маслоробному комбінаті, будівництво другої черги локальних очисних споруд на ПП «Сільвер Фуд». Окрім цього, Золотоніською центральною районною лікарнею спільно зі спеціалістами КП «Міський водоканал» усунуто недоліки в роботі очисних споруд лікарні.

ЖКГ. Перший етап ремонту аварійного колектора доходить до свого фіналу. Вчора працівники генерального підрядника з’єднали новий колектор з тією ділянкою, яка прокладалася в минулому році на перехресті вулиць Шевченка та Миколаївська. Як і обіцялося, під’їзд містян до Свято-Успенського собору на Великодні свята буде доступним.

колектор-водовідведення

Детальніше про ділянки, де в рамках першого етапу оновлено колектор, дізнавайтесь в наших графічних матеріалах.

СуспільствоВсеукраїнська спілка ветеранів АТО нагородила золотонісця народною відзнакою, започаткованою громадськістю торік – Лицарським Хрестом Добровольця. Відзначили його у вівторок на черговій сесії міської ради. Серед говних заслуг   – постійне сприяння обороноздатності країни, активна проукраїнська позиція, посильна допомога цивільному населенню Авдіївки, а також участь у ліквідації лиха під час нещодавніх масштабних обстрілів міста з боку терористів.

Лицарський хрест добровольця

Суспільство. На Черкащині розпочинається щорічна операція “Нерест-2017”, в рамках якої посилюється державний нагляд (контроль) за станом охорони, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів. На території Золотоніщини  для спортивного і любительського лову риби відведено ділянки від автомобільного мосту на с. Матвіївка по р. Супій вниз за течією до лісового масиву, від Коробівської бази УТМР до першої бази відпочинку с. Коробівка, від урочища “Млин” с. Коробівка вздовж берега Комарівських дач, дренажний канал від с. Благодатне по всій довжині за винятком режимної 500-метрової зони Чеховської насосної станції, від початку заплави з боку р. Дніпро до 500-метрової зони насосної станції с. Чехівка.

Освіта. Команду розробників «ZOLOWIZARDS» із Золотоніської гімназії запросили на європейський фестиваль з робототехніки до Данії після того, як вони посіли призове місце в всеукраїнському чемпіонаті з робототехніки. Тепер діти мають можливість продемонструвати свої знання на європейському рівні.  Там золотонісці збираються представити пристрій для збору пластикових пляшок, які їхня установка буде відразу здавлювати. Увесь пластик потім, за задумом золотонісців, буде здаватися до пунктів прийому, а вилучені кошти йтимуть на допомогу бездомним тваринам.

lego

Освіта. З метою формування у дітей обережності та вміння передбачати наслідки своїх дій, надати поняття про те , що сірники в жодному випадку не повинні бути іграшкою, користуватись ними можуть тільки дорослі; розвивати почуття відповідальності за себе та свої вчинки, начати, як діяти в надзвичайних ситуаціях, надавати первинну допомогу, виховувати витримку та емоційну врівноваженість 28 березня в ДНЗ «Ромашка» був проведений захід на тему «Вогонь ворог – вогонь друг».

ромашка

Історія. Ще донедавна ім’я видатного громадського й культурного діяча Михайла Олександровича Злобинціва (Злобинця) було невідоме широкому загалу, оскільки він відносився до категорії репресованих діячів, щодо яких за радянських часів діяло негласне табу на згадування та вшанування. Навіть після реабілітації у 1989 році пройшло немало часу, щоб його ім’я нарешті було повернуте із забуття, а справи – належно оцінені нашими сучасниками. Найбільша заслуга в цьому колишнього директора Золотоніського краєзнавчого музею М.Ф. Пономаренка, який свого часу порушив питання про реабілітацію свого земляка, а також помістив про нього невелику довідку в Українській Літературній Енциклопедії (1990). Читайте детально про життєвий шлях золотоніського діяча у свіжому матеріалі науковця Віктора Козоріза на сторінках нашого проекту “Золотоноша Історична”.

Історія. Цього дня народився письменник-гуморист, драматург Ґедзь Юхим (Савицький Олексій Васильович). Закінчив Золотоніську земську школу, два курси Київського музичного інституту ім. М.В.Лисенка. Працював земським писарем, після революції – службовцем у радянських установах, журналістом у редакціях газети «Комуніст» і журналу «Червоний перець».

Найпліднішим періодом творчості Юхима Ґедзя стали роки з 1927 – 1931. Саме в це п’ятиріччя з’явилися друком майже всі його твори: «Автор Троянденко», «Буває й таке», «Принципіяльно», «Троглодити», «Завзятий середняк» , «Бубна-козир», «Конкурс на гопак», «Ті ж і Мирон Гречка», «Столичний гість», «Тихою сапою»; п’єси «Віз ламається – чумак ума набирається», «Надія», «Секретар пухтресту», «Шевченкова мова», «Комедії», «Молодість»; нариси «Перший іспит».

Юхим Гедзь

101. З приходом весни в Золотоніській пожежній частині розпочалися ремонтні роботи службових приміщень та техніки. Завершено будівництво нового навісу для зберігання дров, вкладання керамічної плитки в адміністративній будівлі, облаштування відкосів на замінених вікнах у кухонному приміщенні, кабінеті начальника чергової варти та пункті зв’язку частини. Здійснено фарбування воріт складів та технічного посту, проведено зварювальні роботи, шпаклювання та фарбування двох спецавтомобілів. До травня планують закінчити роботи з капітальної реконструкції навчальної вежі, асфальтування території підрозділу. Розпочато капітальний ремонт гостьового приміщення.

пожежна частина