Результати лабораторних досліджень: стан Сухої Згарі покращується

Якість води річок Суха Згар та Золотоношка значно покращилась, порівняно з результатами останнього дослідження, що провели фахівці лабораторного центру 30 вересня торік. Про це зазначають в Черкаському обласному лабораторному центрі МОЗ.

Відповідно до плану моніторингових досліджень установи цьогоріч 15 березня було проведено відбір та лабораторні дослідження проб води річок Суха Згар та Золотоношка. Зокрема, стан води покращився за санітарно-хімічними (інтенсивність запаху, розчинений кисень, хімічне споживання кисню, сухий залишок, залізо, аміак) та мікробіологічними (індекс лактозопозитивної кишкової палички, індекс кишкової палички, індекс колі-фагів, відсутні збудники захворювань та життєздатні яйця гельмінтів) показниками.

На ефективність роботи очисних споруд міста вплинуло  будівництво та введення в експлуатацію другої черги локальних очисних споруд на Золотоніському маслоробному комбінаті, будівництво другої черги локальних очисних споруд на ПП «Сільвер Фуд». Окрім цього, Золотоніською центральною районною лікарнею спільно зі спеціалістами КП «Міський водоканал» усунуто недоліки в роботі очисних споруд лікарні.

суха згар 01 суха згар 02

Черкаський обласний лабораторний центр вважає за доцільне продовжити виконання рішень координаційної наради ОДА та рекомендацій лабораторного центру, спрямованих на покращення якості очищення каналізаційних стічних вод та води річок Суха Згар та Золотоношка. Мова йде, зокрема, про завершення модернізації локальних очисних споруд на підприємствах Золотоноші, розширення та поглиблення русла Сухої Згарі на 500 метрів вище та нижче місця скиду каналізаційних стічних вод, що дасть змогу покращити санітарно-хімічні та мікробіологічні показники води.

Нагадаємо, обласною державною адміністрацією 23 лютого проведено виїзну нараду в Золотоноші по очисним спорудам. Під час неї наголосили, що очисні споруди міста можуть ефективно працювати лише при умові належного утримання та контролю “Міським водоканалом” за дотриманням встановлених показників приймання стічних вод та режиму їх скиду до міської каналізації.