Команда золотоніських LEGO-розробників вирушить на фестиваль до Данії

Більше 15 тисяч євро потрібно золотоніським школярам, аби поїхати на європейський фестиваль з робототехніки до Данії. На фестиваль команду «ZOLOWIZARDS» із Золотоніської гімназії запросили після того, як вони посіли призове місце в всеукраїнському чемпіонаті з робототехніки. Тепер діти мають можливість продемонструвати свої знання на європейському рівні, повідомляє інтернет-видання ПроВсе.

– Робототехнікою діти займаються лише другий рік, але вже мають чималі досягнення, – розповідає про своїх вихованців вчитель фізики та інформатики, тренер команди з робототехніки«ZOLOWIZARDS» Сергій Різник. – Неочікувано прийшов лист, що нас запросили на європейський фестиваль, який відбудеться в Данії 25-28 травня.

Такому запрошенню зраділа вся команда. Але відразу золотонісці зіштовхнулися з проблемою – коштів на поїздку всіх десяти осіб, а саме стільки налічує золотоніська команда, не вистачає. З обласного бюджету, говорить тренер, на поїздку було виділена лише частину з потрібної суми.

– Цього вистачить, щоб оплатити проїзд лише половини команди. До того ж потрібні кошти на підготовку повноцінного проекту, бо ж до Києва ми возили лише макет, – зауважує Сергій Різник.

В Данії золотонісці збираються представити пристрій для збору пластикових пляшок, які їхня установка буде відразу здавлювати. Увесь пластик потім, за задумом золотонісців, буде здаватися до пунктів прийому, а вилучені кошти йтимуть на допомогу бездомним тваринам.

Водночас міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський у коментарі «Про все» зазначив, що на фестиваль поїде вся команда.

– Кошти вдалося знайти. Можливо, сама команда цього ще не знає, але поїдуть всі діти, – запевнив  міський голова, додаючи, що в цьому підсобили меценати, до яких він звернувся. – Тобто частина коштів надійде з обласного бюджету, а решті дітей грішми допоможуть наші меценати. Тож, завдяки спільним зусиллями, поїде вся команда.

Загалом від України на фестиваль збирається їхати три команди, дві з яких з Черкащини.