Підсумки дня – 24 березня [ФОТО]

Економіка. Серед районів Черкащини першопрохідцем у впровадженні електронної карти пацієнта є Золотоніська лікарня, в якому стартував перший етап інформаційної системи. Долучається до інформатизації і Золотоніська міська рада: за інформацією фінансового управління, протягом грудня-березня звідти вже перераховано 275 тисяч гривень на комп’ютерне укомплектування робочих місць.

Спорт. Баскетбольна Аматорська ліга Черкас в переддень чергового спортивного вік-енду, під час якого відбудуться два перенесених матчі, публікує турнірну таблицю станом на сьогодні. В дивізіоні А золотоніський “Легіон”, маючи в запасі матч із ЧНУ, поки що посідає п’яту сходинку. В другій за рангом лізі “Форсаж” 9-й. Своє турнірне становище команда матиме шанс виправити із конкурентом завтра: о 17:00 в черкаському спорткомплексі “Сокіл” золотонісці гратимуть із ЧДТУ-2.  

Освіта. В другій школі у дебютний ефір вийшло найпозитивніше шкільне радіо СШІТ FM. В ролі радіодіджеїв спробували свої сили дев’ятикласники Влад Костогриз, Анастасія Луцик та Дмитро Завадський. Їхні голоси сповіщають про останні шкільні новини, вітаючи іменинників та розважаючи школярів виключно україномовною музикою. Планується, що радіо буде функціонувати щодня, у ролі діджеїв може спробувати себе кожен із зацікавлених старшокласників. Також розпочато кастинг на найкращого радіоредактора.

шкільне радіо СШІТ 3

ОсвітаУ Золотоніській гімназії імені Скляренка стартувала Пересувна виставка “Кожен має право знати свої права”. Її особливість – екскурсії, які проводять  ініціативні учні-старшокласники, а саме представники учнівського самоврядування. Вони пройшли спеціальне навчання під час семінару, що відбувся 13-14 березня під керівництвом тренера Андрія Кінаша – координатора освітньої мандрівної виставки від громадської організації МАРТ, тренера всеукраїнської програми «Розуміємо права людини».

Освітні екскурсії тривають 40-60 хвилин і містять в собі як безпосередньо інформаційно-навчальний блок, так і обговорення найбільш актуальних для відвідувачів питань щодо прав людини та можливостей їх захисту. Таким чином виставка стає своєрідним майданчиком для дискусій про права людини та актуальні проблеми, що турбують кожного відвідувача та громаду в цілому.

кожен має знати свої права 2

Освіта. Традиційно під час тижня дитячої та юнацької книги на зустріч до читачів приходять письменники – автори книг. Саме спілкування з цікавими людьми завжди приносить радість і можливість пізнати щось нове, невідоме. Ось і цього разу гостею літературної вітальні Золотоніської загальноосвітньої школи №5 «Скарбниця слова» була Наталія Бонь – письменниця і поетеса, яка проживає в Золотоноші. Митець розповіла учням про свої твори, познайомила з незвичайними героями своїх віршів та казок, розповіла про плани на майбутнє, закликала любити книгу і читання.

Наталія Бонь писати розпочала, працюючи у дитсадочку. Поступово у її творчому доробку з’явилися вірші, казки, сценарії, а згодом – проза та пісні. Публікувала свої твори письменниця у відомих дитячих журналах та педагогічних виданнях. У світ вийшли дві її книги «Для чого сходить сонечко» та «Морозиво в кишені».

наталія бонь

Освіта. Вчора зранку Золотоніська санаторна школа-інтернат нагадувала вулик – всі вийшли на загальношкільну толоку. Роботи вистачало усім: малеча підмітала, старші учні згрібали та виносили листя. Інші працівники школи теж не сиділи склавши руки, а все ретельно прибирали. Вельми хотілося мешканцям шкільної родини, щоб школа була чепурненькою, щоб канікули зустріла прибраною.

санаторна школа-інтернат

Суспільство. В Золотоніському об’єднаному управлінні ПФУ провели День відкритих дверей для учнів 10 класу школи № 6. Очільниця відомства Вікторія Карасьова ознайомила учнів з основними пріоритетами діяльності та напрямками реформування пенсійної системи в Україні. Також увагу школярів звернули на негативні наслідки отримання “тіньових доходів”, залежність майбутніх соціальних виплат від величини страхового стажу та розміру заробітної плати. Особливо ж зацікавила відвідувачів інформація про те, що в управлінні працюють дистанційні форми обслуговування громадян, про можливість отримання інформації по скайп-зв’язку, через інтернет та електронну пошту. В рамках заходу було проведено оглядову екскурсію по управлінню. Спеціалісти управління ознайомили учнів із структурою підрозділів управління, їх функціональними повноваженнями.

ПФУ ЗОШ6

Суспільство. Учні Золотоніської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченняи економіки та правознавства відвідали Золотоніський міськрацонний центр зайнятості. Вивчаючи трудове законодавство, важливим аспектом є саме пошук роботи та допомога при працевлаштуванні. Спеціалісти центру зайнятості надали інформацію про особливості пошуку роботи, про професії яких не вистачає в нашому регіоні, а також провели тестування на виявлення професійних здібностей.

Центр зайнятості СШ1