Фінансове управління спростовує звинувачення в ігноруванні центральної районної лікарні

Резонансною подією минулого тижня стала прес-конференція міського голови Золотоноші та його заступників, на якій були озвучені ймовірні причини нездорового відношення нардепа Голуба до проблем міста на лівому березі Дніпра. Не просто недостовірна інформація, яка звучала з трибуни Парламенту та різних ЗМІ, а й залякування – так розцінюють золотоніські посадовці дії народного обранця у відношенні до себе.

Найбільш цікаве очікування громадськості після події – як відреагує парламентар на таку сміливість провінціалів і чи відреагує взагалі? Передбачення справдились, але не в повній мірі – перша ж публікація від політика на особистій сторінці у Фейсбуці була таки присвячена бунтівній Золотоноші. Щоправда про прес-конференцію в ній ні слова. Або немає чим крити, або відповідь досі не сформульована – історія поки що замовчує.

Цього ж разу висвітлено проблеми медицини. Згадано про ремонт та технічне переоснащення Золотоніськоі ЦРЛ. Справа дуже хороша, особливо в наші непрості часи, проте, як завжди, без маленької ложечки інформаційного дьогтю обійтися не можна аж ніяк. Все традиційно: хороша районна влада, погана – міська, яка жодної копійки не перерахувала лікарні; відзначений Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, адже дійсно левова частка ремонту – це кошти Держбюджету, і зовсім забутий голова ОДА Юрій Ткаченко, який фігурує, звісно ж, лише у поганих новинах. Ну і постійне сприяння народного депутата, це вже аксіома.

А от чи справді місто зовсім стало осторонь цих позитивних змін – питання. Яке нині детально роз’яснюють у фінансовому управлінні. Фахівці установи коментують інформаційний казус цифрами, які свідчать прямо – окрім прямих субвенцій не забувало місто вкладати кошти і в технічну базу центральну лікарні. Торік ЦРЛ від Золотоноші отримала 14 мільйонів гривень субвенційних надходжень, за три поточних місяці – майже 4 млн. Суми озвучувались неодноразово, проте й гріх буде не згадати додаткові надходження в технічну базу. Наприклад про 140 тисяч на співфінансування придбання апарату УЗД в кінці 2015-го, про 130 тисяч на співфінансування закупівлі флюроографу, про 150 тисяч на комплекти комп’ютерної техніки для медиків, про крісло донора до відділення трансфузіології. Це все було торік, але й спостерігаємо свіжіші цифри, вже 2017 року, як-то 125 тисяч на ще один комплект комп’ютерів чи 370 тисяч на співфінансування капітального ремонту першого поверху лікарні. Сюди ж додати варто ургентні пакети для першої допомоги і породілль на 170 тисяч, а також 430-тисячне відшкодування енергоносіїв. Невже депутат не знав про це? Чи не хотів знати?

Підтверджує ці цифри і міський голова, обурюючись подібною критикою.

– Золотоноша вже має три амбулаторіі первинної медицини, які успішно функціонують другий рік та фінансуються виключно з міського бюджету. Коли хтось про це не знає, не забуваючи критикувати інших, нехай це буде на його совісті. А ЦРЛ місто фінансує. Навіть, до речі, лист-подяку отримали від головного лікаря. Наголошую, фінансує, а не “сприяє”. І не претендує ні на персональну табличку, ні на пам’ятне фото на фоні об’єкту, – відрізав Віталій Войцехівський.

Відповіді народного обранця, як вже заведено, ніхто не отримає, але неприємне питання так і крутиться на язиці – невже справді в нашій країні перелічені кошти є такими мізерними, що “міська влада міста Золотоноші не долучилася до цього проекту, не виділила жодної копійки на оновлення медичної інфраструктури міста, палець об палець не вдарила аби мешканці міста Золотоноша отримували якісні медичні послуги“?