Очільники Золотоноші розповіли про постійні “палиці в колеса” з боку народного депутата, – ЗМІ [ВІДЕО]

Звернутися до суду змушений міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський. Все – через народного депутата по золотоніському округу Владислава Голуба, який за словами мера, із трибуни Верховної Ради поширює про Золотоношу недостовірну інформацію, яка заважає нормальному розвитку міста. Тож через суд міський голова вимагатиме від нардепа спростувати озвучене. Про це він розповів на прес-конференції 16 березня, повідомляє ПроВсе.

– Упродовж року, а то вже й півтора, ми тільки й чуємо заяви народного депутата, які він поширює як з трибуни Верховної Ради, так і в друкованих засобах інформації. У всіх цих заявах звучало багато звинувачень на рахунок нашого міста. Спершу такі виступи викликали подив та сміх, – розповідає Віталій Войцехівський.

Та останнім часом, за словами очільника Золотоноші, заяви нардепа переростають у кримінальні справи та навіть обшуки. Зокрема, відкрито кримінальні справи по аварійному колектору та по очисних спорудах. По першому об’єкту нардеп звинувачує золотоніських владців у тому, що кошти на нього виділялися, але колектор не був відремонтований. По другому – у завищених цінах реконструкції.

– Відповідно до законодавства, народний депутат має право ініціювати порушення кримінальних справ, – каже Віталій Войцехівський і додає, що всі кримінальні справи безперспективні. – Вони завідомо порушені по неіснуючих порушеннях. Наприклад, по міському колектору, який перебуває в аварійному стані. Його реконструкція поділена на черги, і наприкінці минулого року ми планували виконати роботи по першій з них. Але кошти на це надійшли дещо пізніше, тому ми здійснювали корегування і не змогли використати всю суму. Тож значна сума була повернута до бюджету. Але парадокс в тому, що кримінальна справа по цьому об’єкту була порушена ще за два тижні до укладання угоди по колектору. І на сьогоднішній день в жодній заяві народного депутата не згадується ні про повернуті кошти, ні про зміни в проекті.

Водночас через порушені кримінальні справи до заступника міського голова Олега Масла та до директора КП «Золотоніський міський водоканал» Сергія Кузнєцова приходили правоохоронці із обшуками. Але, уточнює Віталій Войцехівський, шукали ті документи, які їм були надані ще кількома днями раніше.

– Ми не виключаємо можливості того, що можуть щось і підкинути, – припускає очільник Золотоноші. – Дивно, що з обшуком у мене вдома ще не були.

Тож шукати правду золотонісці будуть у суді. Як повідомив Віталій Войцехівський, він вже звернувся із позовною заявою до суду. У такий спосіб керівник Золотоноші вимагатиме від нардепа спростування недостовірної інформації.

– Народний депутат поширює інформацію, як насправді не відповідає дійсності, – переконаний керівник Золотоноші. – Ми не будемо вимагати якогось матеріального відшкодування, але він повинен інформацію спростувати. Адже на сьогоднішній день жодна кримінальна справа навіть не доведена до суду, бо ж не доведений склад злочину. До того ж, на жодному об’єкті, по якому порушена кримінальна справа, самого депутата не було: ні на очисних спорудах, ні на колекторі. В мене таке враження, що він навіть не знає, де вони знаходяться.

На таку прискіпливість нардепа до Золотоноші міський голова має власне пояснення. Говорить, що під час виборів саме по місту Золотоноші нардеп набрав не надто велику кількість голосів.

– Тому увесь нинішній тиск я розцінюю, як його паніку перед можливими достроковими виборами Верховної Ради, бо в нього немає тут ні кишенькового мера, ні кишенькової міської ради, – припускає Войцехівський.

Відеоверсію прес-конференції оприлюднив учора черкаський телеканал “Антенна”, додаючи, що містяни змушені чекати проведення реконструкції колектора та будівництва очисних споруд поки правоохоронці, нацьковані нардепом, шукають чорну кішку у темній кімнаті. Очисні споруди, замовлені управлінням капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації, досі не передані на баланс міського водоканалу з легкої руки Владислава Голуба, який з трибуни Верховної Ради обливає брудом тутешніх посадовців. За їхніми ж словами, міського голову просили не проводити резонансної прес-конференції. Не виключено, що тиск буде тривати й надалі. На думку, Войцехівського, питання лежить у політичній площині.

Завітали через до Золотоноші через прес-конференцію, аби наочно впевнитись в ході робіт над стратегічними об’єктами, і столичні телевійзійники. В сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Вечір» головний комунальник Золотоноші Олександр Флоренко каже, що центральною вулицею місцеві ходять, наче по мінному полю. Асфальт може провалитися будь-якої миті. Адже ще від літа проїжджа частина над міським колектором обвалювалася чотири рази.

Каналізаційний колектор Золотоноші не ремонтували майже півстоліття. Обвали на дорозі стаються через нечистоти, які витікають із нього рікою. Тож щоб не потонути у власних стоках, у місті вирішили повністю замінити семикілометровий колектор. На невідкладні ремонтні роботи із бюджету міста виділили 31 мільйон гривень. Та директор місцевого водоканалу Сергій Кузнєцов каже: тільки-но місто отримало кошти, різноманітні інстанції взялись до тотальних перевірок.

– Нас уже інспектували більше шести разів. Перші перевірки почались ще під час проведення тендерної процедури, наприкінці січня. Забрали усі документи. Тож як себе поводити далі, я навіть не знаю», – обурюється Сергій Кузнєцов.

Прокуратура ж підозрює працівників мерії у розтраті бюджетних коштів. Міський голова Віталій Войцехівський у розпачі, адже правоохоронці вилучили усю проектну документацію на заміну каналізаційної мережі. А без цього ремонтні роботи – під загрозою зриву.

– Зараз ми не можемо ліквідовувати аварійну ситуації просто тому, що комусь щось здалося і порушили кримінальну справу. Причому за два тижні до підписання договору. Усі ці порушені справи – безперспективні. Це, м’яко кажучи, говорить про упередженість», – обурюється Віталій Войцехівський.

Загалом ж за підозрою у можливій розтраті бюджетних коштів посадовцями Золотоніського міськвиконкому прокуратура порушила три провадження. У цьому списку: ремонт колектора, реконструкція очисних споруд та сміттєвого полігону. Однак за три місяці так і не вдалось з’ясувати, скільки грошей, буцім, розікрали.

– Ми не можемо зараз говорити про суму,  оскільки призначено низку відповідних експертиз, які ще тривають», – прокоментував начальник відділу прокуратури Черкащини Антон Грєков.

Проектну документацію на ремонт колектора прокуратура поверне до мерії лише після проведення усіх експертиз. Та от коли саме це буде – слідчі не уточнюють.