Анна Гаврюшенко » Великі досягнення маленьких, але надзвичайно «Шалених бджілок»

Цьогоріч команда гуртківців, юних LEGO-розробників, уже вдруге взяла участь у Всеукраїнському фестивалі FIRST LEGO League Junior (для дітей 6-10 років). Ідея-стартап «Пліч-о-пліч з тваринами» стала для нас надзвичайно близькою. По-перше, як керівник, я й сама захоплююся бджільництвом, а по-друге, тема сама по собі надзвичайно актуальна.

Тому ми підійшли до її розробки креативно: розробили моделі костюмів, знайшли веселу назву команді, залучити батьків до спільного створення моделі та супровідного матеріалу, але найважливіше – до пошукової роботи. Діти застосували емпіричні методи дослідження, систематизувати набуті знання, проаналізували варіанти презентацій та обрали найкращі з них. Останні півроку, таким чином, стали для нашої команди науковим періодом: ми вивчали теорію, досліджували взаємодію  людей та тварин, з’ясовували причини екологічних загроз для життя братів наших менших, спілкувалися з фахівцями та шукали шляхи вирішення глобальних проблем.

Які ж враження юних дослідників після фестивального дня, який приніс заслужену нагороду – друге місце у номінації «Найгрунтовніше наукове дослідження»?

Аня Труба:

Ми вже вдруге беремо участь у змаганнях. Цього разу нам поставлено завдання дослідити бджілок та навколишнє середовище, а також встановити  тварин, з якими вони взаємодіють. А це ж так цікаво!

Богдан Горбань:

Досліджуючи спеціальну літературу, ми з’ясували, що в 8 селах Золотоніського району масово гинуть бджоли. Винні в цьому недобропорядні аграрії, які завдають  мільйонних збитків пасічникам та ставлять під загрозу зникнення багатьох видів рослин. Мед, який ми отримуємо внаслідок такого злочинного недбальства, – шкідливий!!!

Юрій Мірошник:

Нам дуже хотілося привернути увагу відомих та впливових людей на FLL до проблеми обробки полів і переходу на органічні способи боротьби з шкідниками на полях.

Переступивши поріг Українського дому,  ми потрапили у неймовірну атмосферу. Познайомилися з іншими командами за допомогою квесту, який розробили для нас організатори, щоб дізнатися, які знання ми здобули у процесі підготовки до фестивалю.

Богдан Дишлевий та Владислав Кібальник:

Оскільки проблему ми встановили, знайшли навіть шляхи її вирішення, нам потрібно було знайти тварин, з якими взаємодіють бджоли. Наш керівник порадила не зупинятися на одній, то було вирішено вивчити трутня, воскову міль та кліща Варроа. Найцікавіші знахідки знайшли Аня та Богдан. Вони з’ясували, що воскову міль використовують  для боротьби з раком, тому що клітини молі ідентичні з клітинами раку.

Для нас найцікавішими моментами були захист проекту та церемонія нагородження.  Судді навіть не поспішали покидати нашу піт-зону, зацікавлено розглядаючи наш міні-вулик, соти.

Юлія Кібальник:

Найбільше на фестивалі мені сподобалося те, що діти були оточені увагою дорослих людей. Хотілося б, щоб фестиваль об’єднував не лише дітей, але й дорослих, аудиторія була б ширшою. Було б добре залучати ще й представників влади, щоб вони чули про результати дитячих досліджень і прислухалися до нас, адже нам жити на планеті!

Мені ж як керівникові групи хочеться сказати, що ці фестивалі стали невід’ємною частиною не лише мого життя але й усієї родини, назавжди змінивши стиль нашого життя. Це як допінг для справжньої радості! Це – потужний об’єднуючий фактор: ми всі гуртом складали макети, готували костюми, писали режисуру промо-ролика нашої групи, шили прапор…. А ще ця робота дозволила по-іншому побачити наших дітей – таких різних, добрих і талановитих! Ще більше захотілося працювати, щоб змінити цей світ на кращий і зберегти безцінні дари природи для наступних поколінь.

Я безмежно вдячна своїм діткам та їхнім батькам, колегам та адміністрації за підтримку і розуміння. Якби в добі було більше годин, можна було б набрати ще не одну групу.

Анна Гаврюшенко,
вчитель математики та інформатики Золотоніської гімназії
тренер команди розробників “Шалені бджілки”

01 02 03 04 05

06