Центр стерилізації безпритульних тварин розпочав активну фазу роботи [ФОТО, ВІДЕО]

Центр стерилізації безпритульних тварин, відкритий нещодавно на околиці міста, із понеділка почав свою активну діяльність. До Золотоноші завітали фахівці міжнародної зоозахисної організації “Чотири лапи”. Протягом двох тижнів волонтери проведуть операції над максимальною кількістю місцевих собак, а паралельно передаватимуть свій чималий досвід нашим студентам Технікуму ветеринарної медицини.

Киянка Катерина стала волонтером організації ще в 2012 році, ледь закінчивши ветфакультет. Тоді, в переддень проведення Євро-2012, на території країни фіксувалися численні випадки масового отруєння тварин. Це й привернуло увагу європейських зоозахисників, котрі відтоді поширили свою географію і на територію України. Діяльність “FOUR PAWS Ukraine” передбачає передусім гуманне відловлювання, стерилізацію котів і собак, повернення їх на попереднє місце проживання. 

Під час нашого візиту до Центру дівчина-хірург, котра за 5 років стала регіональним тімлідером організації, саме проводить операцію над своїм першим золотоніським пацієнтом – молодою безпритульною самкою. Асистує волонтер з Житомира – Роман. Працюють у своєму мобільному госпіталі: всередині мікроавтобуса обладнана справжня стерильна операційна зала, яка й стане робочим місцем гостей на майбутні два тижні. Місцеві ж студенти згодом працюватимуть на базі збудованого Центру стерилізації, після надання рекомендацій фахівців щодо удосконалення операційної.

Центр стерилізації 1

У вольєрах на свою чергу до лікаря вже очікують ще трійця пацієнтів, а деяких не доводиться й шукати: приходять до полігону сміття, котре розташоване поруч, самотужки. Процес недовгий – ін’єкція снодійного зі спецпістолету, наркоз та операція займають не більше 30 хвилин. Потім – певний період реабілітації. Наостанок кожен собака отримує дрібну блакитну бірку у вухо. Виконана вона у вигляді сережки та містить порядковий номер. Його використовуватимуть для єдиної бази даних, куди заноситимуть регіон реєстрації, дату оперування та дату виходу на волю.

Розраховуючи протягом 14 діб простерилізувати максимальну кількість тварин, поки що сидять волонтери майже без роботи, позаяк місцеві жителі свої заявки на вилов безпритульних давати не поспішають. Дивує це в першу комунальників, адже кількість цілком вмотиваної критики з цього приводу раніше була чималою. Нині протягом дня автомобілі УЖКГ та “Водоканалу” намагаються моніторити чотирилапих на вулицях міста, проте без допомоги громади та її оперативних звернень не обійтися. На кону – гарний шанс нарешті подолати одну із давніх золотоніських проблем, адже фахівці “FOUR PAWS” готові не лише безкоштовно здійснити максимум роботи, а й передати весь своїм досвід послідовникам із числа студентів.

Центр стерилізації 4

Наступний пункт призначення зоозахисників – Канів, де відкрито подібний центр. Мета аналогічна. До такої діяльності медикам не звикати, їздять з цими місіями вони різними містами країни. Періодично навіть беруть участь в міжнародних програмах, або ж заходах екстренного реагування після стихійних лих. Черкащина і Золотоноша зокрема, за словами волонтерів, певною мірою в цьому питанні унікальні. Адже досі подібні заклади існували лише у великих містах, до того ж у форматі крупних зоозахисних установ. Локальні центри – це ще один суттєвий крок до гуманного вирішення проблеми

– Ситуація в країні достатньо критична. І такою вона є не лише через велику кількість тварин. Головна проблема полягає в тому, що у людей відсутнє розуміння першопричини появи безпритульних собак на вулицях. Собаки не беруться “нізвідки”. Перша причина – людина і її безвідповідальне ставлення до тварин, часом жорстоке, – розповідає ветеринарний хірург Катерина.

Центр стерилізації 6

Програма гуманного регулювання чисельності тварин виступає в ролі найбільш оптимального варіанту із всіх можливих. Проте, на її думку, це лише один із аспектів її вирішення, бо якщо люди не розумітимуть свою роль в цьому, то суспільство ще багато років буде боротися з проблемою. Закликають і більш гуманно ставитись до собак із блакитними чіпами. Вони, по-перше, не будуть здатні приносити потомство, а отже й відпаде одна з причин агресії. По-друге, прооперовані чотирилапі не підпустять до себе зграї безпритульних.

До кінця роботи “FOUR PAWS” в Золотоноші лишилося одинадцять днів, а комунальники тим часом закликають містян максимально активізуватися в питанні виявлення тварин на вулицях міста. Протягом дня повідомляти про детальні локації їхнього перебування можна за телефонами 5-26-47 (КП “Міський Водоканал”) та 5-30-77 (відділ благоустрою УЖКГ). Або ж через Facebook. Тут звернення золотонісців вислухають очільники “Водоканалу” Сергій Кузнєцов та Управління житлово-комунального господарства Олександр Флоренко.

Центр стерилізації 2 Центр стерилізації 3
Центр стерилізації 5