Сергій Різник » Найрозумніші діти України на фестивалі роботів

Всеукраїнський  фестиваль «ROBOfirst – більше ніж роботи!» — це масштабна міжнародна подія у сфері освіти, науки і техніки, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від 6 до 16 років зі всієї України демонстрували  свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури.

В рамках фестивалю було представлено два найбільших світових конкурси з науки та робототехніки – Всеукраїнський чемпіонат FIRST LEGO League (для дітей 9-16 років) та Всеукраїнський фестиваль FIRST LEGO League Junior (для дітей 6-10 років).

Більше 1000 дітей з усієї України продемонстрували  своїх роботів, LEGO-моделі та інноваційні ідеї-стартапи на тему “Пліч-о-пліч з тваринами”. Протягом останніх 6 місяців учасники команд досліджували взаємодію людей та тварин, дізнавались, яким чином ми впливаємо одне на одного, і як можна покращити нашу взаємодію. На фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи!» було   представлено близько 130 різних дитячих проектів-стартапів на цю тему.

На відвідувачів фестивалю чекали цікаві  LEGO-майстер-класи з робототехніки, архітектури, математики та географії. Всі бажаючі зіграли  у робофутбол, робоперегони та покерували  роботом-захоплювачем. На найменших гостей свята чекав  робот Пікассо, який допоміг  намалювати справжній шедевр.

Безкоштовний аквагрим, майстер-клас зі створення власної відеогри, столики з LEGO-деталями, знайомство з собаками-терапевтами – все це чекало  на відвідувачів 11-12 березня в Українському домі у м. Києві.

Дорогі друзі, хочу поділитися незабутніми враженнями та бурхливими емоціями чемпіонату FLL. Це було круто, драйвово! Дякую організаторам, моїм найкращим діткам (ваші батьки мають вами пишатися), моїм колегам Інні Миколаївні, Анні Миколаївні, директору гімназії Любові Денисюк (за все-за все — це люди, які в нас вірили і підтримували). Особливе слово вдячності від Золотоніських команд саме депутату обласної ради Віктору Полозову за фінансову підтримку щодо участі наших школярів у Всеукраїнському фестивалі. Ми відчували щиру зацікавленість та прихильність від наших шанувальників та вболівальників, а також суддів, волонтерів.

Команда “ZOLOWIZARDS” виборола ІІ чемпіонське місце серед 53 команд у Всеукраїнському чемпіонаті з робототехніки FLL та І місце у “Грі роботів” (розділили з Черкаською командою  “Kiborgs.UA” з гімназії ім. О.М.Луценка; за наших друзів–знавців ЛЕГО-інженерії ми не забули порадіти). Насправді, ми з невеликим відривом опинилися за крок до блискучої перемоги — 1 місця, тому повернулися з новими планами, ідеями, натхненні до інновацій, здобутків, нових висот. Мені ж, як тренеру, надзвичайно імпонує той факт, що наші діти виконували усю роботу без втручання дорослих, що дає мені та гімназійним вболівальникам підстави вважати їх абсолютними переможцями цього фестивалю.

Наймолодші гімназисти-учасники Crazy Bees (тренер – Анна Гаврюшенко) посіли першість  у номінації “Найгрунтовніше дослідження проекту».  До речі,  наші бджілки-трудівнички вирізнялися серед інших  яскравими неперевершеними костюмами, декорацією (справжній вулик із смачними сотами та прапор-символ із вишивкою золотої бджілки), за що Велике Спасибі небайдужим батькам наших «божевільних бджілок» та їхньому тренеру.

Ви — наші розумники, генератори-дослідники, майбутні програмісти та інженери. Бажаємо  успіху , креативних ідей командам в новому сезоні!

Сергій Різник,
вчитель фізики та інформатики Золотоніської гімназії
тренер команди розробників “ZOLOWIZARDS”

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13