“Золотою” є не сіль, а спрямовані інформаційні кампанії”, – Флоренко розповів про закупівлю солі на міські вулиці

Мережею активно поширюється новина авторства проекту “Наші гроші” про те, що в Золотоноші дороги посипають “золотою” сіллю. Найдорожче в країні, мовляв, придбало сіль для міських вулиць на зимовий період управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Золотоніської  міської ради. Торік у листопаді там замовили сіль вищого сорту за ціною 1850 гривень за тонну. Це, згідно з опублікованим рейтингом, найвище в країні. Разом з тим, в публікації таки зазначається, що УЖКГ придбало товар з доставкою на умовах CPT. Тобто продавець здійснює доставку повністю за власний кошт, власними ж силами і відповідальністю.

На останньому в коментарі виданню наголошує і очільник комунальників Олександр Флоренко. За його словами, журналісти проекту, зазначивши дійсний факт відносин у форматі CPT, чомусь забули вказати, чи існують такі угоди в інших учасників ТОП-25. Відповідно й сам рейтинг вже викликає чимало запитань.

– Щодо деяких міст, згаданих в огляді, знаю точно і з перших вуст – ціна вказана за голий товар. Послуги доставки і відвантаження проводяться в якості зовсім інших операцій і закуповуються окремо. Тому й маємо такі малі цифри. Красиво, згоден, але щоб не витрачати втричі більше часу аж на три угоди, вирішили здійснити одним пакетом. Як бачимо, в нашій країні ініціатива ініціаторів карає. Хай навіть інформаційно. Який вихід? Наступного разу закуповуватимемо все окремо, будемо в рейтингу хороші, що ж вдієш тут, – обурюється Флоренко.

Наголосив начальник УЖКГ і на комерційних відносинах зі згаданим у розслідуванні виробником – ДП “Артемсіль”. Підприємство, з його слів, через велику завантаженість намагається працювати лише з шляховиками, або ж постійними клієнтами. Золотоношу ще до початку зимового періоду могли поставити в півторамісячну чергу тільки після повної передоплати. А це вже, згідно із законодавством, – кримінальна справа для комунальників. Тому й служби дрібних міст мусять користуватися послугами посередників.

– Кому не подобається загальна вартість в розмірі 1850 гривень, прямо сьогодні може промоніторити ціни на сіль і, що особливо, на перевезення із Соледара, що на Донеччині, до Золотоноші. Сюди ж додати відвантаження. Сума набігає аж 2150 гривень. Це те, що автори скандалу забули порахувати щодо деяких учасників рейтингу. Можна, звісно, кивати в бік столиці чи інших крупних міст, де існують цілі департаменти логістики, котрі самотужки й вивозять сіль від виробника. Але, вибачте, заради однієї-двох угод тримати цілий штат фахівців – де тут економія? Логіки немає, – зазначає Олександр Флоренко.

Окремі питання ставить головний комунальник міста і самого огляду ТОП-25. Принцип формування, мовляв, незрозумілий і дуже схожий на чергову цілеспрямовану атаку.

– Буквально вранці, перед роботою переглянув інформацію про тендерні закупівлі по всій країні. Я вже можу скласти ТОП-100, на хвилиночку. Чому 25? Саме така цифра, що дозволяє вивести Золотоношу на перше місце? Чому саме такий провокативний заголовок, якщо далі тексті пояснюється причина такої ціни? Дивлячись на радісну реакцію людей з певних політичних таборів, нині цілком усвідомлюю, що подібне вкидання – далеко не останнє. Не скажу щодо солі, а от інформаційні кампанії у декого “золоті” точно, – резюмує Флоренко.