На околиці міста запрацював центр стерилізації бродячих тварин [ФОТО]

Безпритульних тварин у Золотоноші тепер відловлюватимуть, стерилізуватимуть та вакцинуватимуть від сказу. Вчора у місті відкрили стерилізаційно-карантинний пункт. Кошти на облаштування виділило Посольство Канади. Такі ж пункти згодом відкриватимуть і в інших містах та районах Черкащини. Наразі, окрім Золотоноші, пілотні проекти пробують реалізувати в Катеринополі та Каневі, повідомляє інтернет-видання “ПроВсе”.

–  Бездомні тварини – це проблема не лише Черкаської області, а всієї країни. Завдяки підтримці місцевих ініціатив, що працюють при Посольстві Канади вже вдалося створити перші три пілотні проекти. І ми сподіваємося, що вони швидко покажуть позитивний результат, який потім можна буде втілювати по всій області, – говорить президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Олена Литвинова.

Центр стерилізації 4

Подібні центри в Канаді працюють вже давно. Тому канадці підтримали черкаську ініціативу і виділили кошти на перші кроки у створенні стерилізаційно-карантинних пунктів. Облаштування одного обходиться приблизно у 120 тисяч гривень. За ці кошти закуповується хірургічне обладнання, засоби для відлову тварин, електронні ваги.

– Ми допомагаємо всім регіонам по Україні, аналізуємо ситуацію, яка складається, і бачимо нагальні потреби, які потребують допомоги у вирішенні. Таку проблему ми побачили і в Золотоноші – тож вирішили допомоги, – каже перший секретар Посольства Канади Пітер Жанура.

Центр стерилізації 5

Він спеціально приїхав до Золотоноші, щоб самостійно побачити початок роботи новоствореного центру.

Золотоніський пункт розмістили за містом неподалік полігону, куди вивозять сміття. Саме біля полігону бігає чимало собак. Чимало безпритульних тварин обжилися і біля заправки, що неподалік. Одного вуханя працівники новоствореного центру відловили саме неподалік заправки. Тепер собаку готують до стерилізації.

У центрі чотирилапі перебувають близько 10-12 днів, потім їх відпускатимуть. Утім зоозахисники сподіваюся, що тварин, можливо,  забиратимуть собі і небайдужі люди. Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський зазначає, що тепер завдяки центру вдасться відрегулювати у місті чисельність бездомних тварин у гуманний спосіб.

– Можливо, в нашому місті і не найгірша ситуація із безпритульними тваринами, але в будь-якому випадку проблема існує. З цього приводу були звернення і від мешканців міста. Тому наші наміри збіглися із ініціативою волонтерів та фінансовою допомогою посольства, – розповідає Віталій Войцехівський. – Нам допомогли в обладнанні, а згодом буде допомога і в навчанні щодо роботи центру. Надалі центром займатиметься наше комунальне підприємство і фінансування здійснюватиметься із міського бюджету. Але воно того варте, адже йдеться про гуманне ставлення до тварин та про безпеку золотонісців.

Центр стерилізації 1

Подивитися на золотонісьий центр приїхав заступник міського голови Звенигородки Сергій Щербина. Каже, що після побаченого міркуватимуть, аби такий центр відкрити і в їхньому місті:

– Нас цей проект дуже зацікавив. Тому хочемо перейняти досвід та запровадити його і в нас. Будемо затверджувати відповідну програму на найближчій сесії.

Центр стерилізації 2 Центр стерилізації 3
Центр стерилізації 7