«Інформація щодо держзради та російського громадянства Полозова не підтвердилася», – Голова СБУ

Служба безпеки України в ході проведеної перевірки не підтвердила розтиражовану раніше інформацію про можливу зраду державних інтересів депутатом Черкаської обласної ради Віктором Полозовим. Не підтверджують силовики і чутки про надання ним даних про українську частину магістрального аміакопроводу «Тольятті-Одеса» до Росії, а також наявність в політика паспорта громадянина Російської Федерації чи інших зарубіжних держав. Про це повідомляє Голова СБУ Василь Грицак у відповіді на депутатське звернення нардепа Ігора Бриченка.

Нагадаємо, Віктор Полозов, очоливши державне підприємство «Укртрансіхаміак» у квітні минулого року, після потужної інформаційної кампанії був відсторонений від цієї посади. Рішення Кабміну було категоричним, не зважаючи на успішні показники діяльності ДП протягом цього періоду, а також спроб від колективу стати на захист екс-керівника. Найбільш потужним інформаційним джерелом тоді виступав народний депутат Владислав Голуб, обраний мажоритарно у 197 виборчому окрузі, що охоплює частину лівобережної Черкащини. Тоді обранець прямо з трибуни Верховної ради звинуватив Полозова, якого місцеві бачать в ролі головного конкурента Голуба на наступних виборах до ВР, у роботі на країну-агресора. Аналогічна інформація згодом була масово поширена на сторінках безкоштовної газети Черкаський кур’єр (на той час видавалася вона незаконно), що масштабно поширюється домоволодіннями в межах 197 округу, а також на шпальтах деяких веб-ресурсів сумнівного походження.

Продовжився тиск вже у грудні, коли у Полозова були проведені обшуки за кримінальною справою, що розслідувала серйозні розкрадання коштів «Укртрансхімаміаку» з 2012 до 2015 року. Об’єктом став і колишній очільник ДП, котрий керував ним лише декілька місяців у 2016 році. Відреагував тоді політик на це по-філософськи, а вже за деякий час усі силові відомства, що брали участь в обшуках, ще й вибачились за завдані незручності. Наголошував тоді Віктор Полозов і на рішенні суду, що прямо вказувало на неправомірність таких дій.

Разом з тим, ці обушки стали причиною ще більш потужної інформаційної кампанії з боку згаданих вище засобів масової інформації. За місяць після випадку Черкащина побачила великий матеріал, в якому із використанням численних методів пропаганди, Полозова знову звинувачували у державній зраді, багатомільйонних розкраданнях на базі державного підприємства, а також доповнювали фантастичними версіями про те, як політик, працюючи на агресора міг би підірвати аміакопровод. Доповнили пропагандисти це ще й світлинами чужого домоволодіння та вилучених коштів, котрі до самого екс-керівника «Укртрансхімаміаку» відношення не мають.

Крапку в цій історії, схоже, ставить офіційна відповідь Служби безпеки України, а молодим політикам у стінах Верховної Ради доведеться замість процесу державотворення знову вигадувати сценарії майбутніх інформаційних воєн. Про що читатимуть далі на сторінках безкоштовного газетного «спаму», золотонісці нині тільки гадають.

запит