«Інформація щодо держзради та російського громадянства Полозова не підтвердилася», – Голова СБУ

віктор-полозов

Служба безпеки України в ході проведеної перевірки не підтвердила розтиражовану раніше інформацію про можливу зраду державних інтересів депутатом Черкаської обласної ради Віктором Полозовим. Не підтверджують силовики і чутки про надання ним даних про українську частину магістрального аміакопроводу «Тольятті-Одеса» до Росії, а також наявність в політика паспорта громадянина Російської Федерації чи інших зарубіжних держав. Про це повідомляє Голова СБУ Василь Грицак у відповіді на депутатське звернення нардепа Ігора Бриченка.

Нагадаємо, Віктор Полозов, очоливши державне підприємство «Укртрансіхаміак» у квітні минулого року, після потужної інформаційної кампанії був відсторонений від цієї посади. Рішення Кабміну було категоричним, не зважаючи на успішні показники діяльності ДП протягом цього періоду, а також спроб від колективу стати на захист екс-керівника. Найбільш потужним інформаційним джерелом тоді виступав народний депутат Владислав Голуб, обраний мажоритарно у 197 виборчому окрузі, що охоплює частину лівобережної Черкащини. Тоді обранець прямо з трибуни Верховної ради звинуватив Полозова, якого місцеві бачать в ролі головного конкурента Голуба на наступних виборах до ВР, у роботі на країну-агресора. Аналогічна інформація згодом була масово поширена на сторінках безкоштовної газети Черкаський кур’єр (на той час видавалася вона незаконно), що масштабно поширюється домоволодіннями в межах 197 округу, а також на шпальтах деяких веб-ресурсів сумнівного походження.

Продовжився тиск вже у грудні, коли у Полозова були проведені обшуки за кримінальною справою, що розслідувала серйозні розкрадання коштів «Укртрансхімаміаку» з 2012 до 2015 року. Об’єктом став і колишній очільник ДП, котрий керував ним лише декілька місяців у 2016 році. Відреагував тоді політик на це по-філософськи, а вже за деякий час усі силові відомства, що брали участь в обшуках, ще й вибачились за завдані незручності. Наголошував тоді Віктор Полозов і на рішенні суду, що прямо вказувало на неправомірність таких дій.

Разом з тим, ці обушки стали причиною ще більш потужної інформаційної кампанії з боку згаданих вище засобів масової інформації. За місяць після випадку Черкащина побачила великий матеріал, в якому із використанням численних методів пропаганди, Полозова знову звинувачували у державній зраді, багатомільйонних розкраданнях на базі державного підприємства, а також доповнювали фантастичними версіями про те, як політик, працюючи на агресора міг би підірвати аміакопровод. Доповнили пропагандисти це ще й світлинами чужого домоволодіння та вилучених коштів, котрі до самого екс-керівника «Укртрансхімаміаку» відношення не мають.

Крапку в цій історії, схоже, ставить офіційна відповідь Служби безпеки України, а молодим політикам у стінах Верховної Ради доведеться замість процесу державотворення знову вигадувати сценарії майбутніх інформаційних воєн. Про що читатимуть далі на сторінках безкоштовного газетного «спаму», золотонісці нині тільки гадають.

запит

comments powered by HyperComments