Золотоніська лікарня закриває філію тридцятої аптеки

Популярний в народі аптечний пункт від Центральної районної аптеки №30 припиняє своє існування на базі Золотоніської ЦРЛ. Фармацевтичний об’єкт, що реалізовував свою продукцію за прийнятою декілька років тому програмою «Медичний кошик», віднині шукатиме інше місце притулку. Таке рішення керівництва медичного закладу додало головного болю не лише керівникам аптеки, а й відвідувачам лікарні, котрих поступово лишають будь-якої альтернативи при виборі місця придбання медикаментів.

Загальновідомий фармацевтичний пункт продажу, що знаходився на вході до стаціонарного відділення ЦРЛ, золотонісці облюбували досить давно. Особливо ж привабливим він став після запровадження Кабміном у 2010 році рішення про забезпечення доступності для населення якісних лікарських засобів. Її текст зобов’язував учасників програми забезпечити реалізацію ліків із надбавкою не вищою за 10% для вітчизняних виробів і 15 – для іноземних. Це й стало одним з факторів його чималої популярності серед місцевих жителів в денний час. До того ж, хворих завжди влаштував й асортимент аптеки: в разі відсутності певних ліків, вони привозились сюди протягом декількох годин із центрального офісу.

Віднині об’єкт без пояснення причин закривають, а пацієнти, зважаючи на поступове примусове зникнення інших аптек поруч, змушені будуть користуватися лише лікарняним фармацевтичним пунктом, до якого нарікань мають чимало. Формальна підстава – закінчення терміну дії договору оренди. Проте сутності як моральних, так і меркантильних причин вже викликають чимало розмов у місті.

– Так, термін договору фактично скінчився, але… Тут маємо подив стосовно дій як керівників лікарні, так і районної влади. Про дедлайн, звісно ж, знали всі, тому й ми неодноразово зверталися і до ЦРЛ, і до РДА з проханням продовжити термін. Відповіді так і не отримали жодної… Згідно ж договору, до речі, нас мають попередити хоча б за місяць про розірвання угоди. А тепер раптово хочуть позбавитись аптеки, шантажуючи навіть вимкненням світла, – коментує подію директор Аптечного пункту №3 ТОВ «ЦРА №30» Григорій Цюра.

Щодо поновлення угоди фармацевти надій вже й не мають, розпочавши термінові пошуки нового приміщення. З цим баритись катастрофічно, адже головне питання – куди подіти обладнання, ліки та, що найголовніше, персонал аптеки. Окрім закриття самої точки продажу, втрачаються і робочі місця. Про ремонти, зроблені свого часу за кошт підприємства, згадують лише з гіркотою. Аналогічно – про благодійні внески, котрі надавались на користь ЦРЛ.

Намагались достукатись до чиновників і звичайні золотонісці, котрих ситуація обурила не менше. Надію мали на демократичний процес, написавши кустарно свою позицію та звернувшись до очільників Райдержадміністрації. Із приміщення РДА, за словами протестувальників, їх ледь не вигнали, пригрозивши ще й викликом правоохоронних органів. Тому вдалися вони тепер вже до епістолярного жанру, оформивши свої скарги у офіційні листи на адресу районної та міської влад.

У стінах Міськвиконкому посадовці з формальної точки зору можуть лише розвести руками, адже Центральна лікарня знаходиться під юрисдикцією районної влади, хоча місто й співфінансує її діяльність. В той самий час обіцяють максимально сприяти фармацевтам у пошуку нового приміщення, аби не лишати містян однієї з улюблених аптек. Золотонісці тим часом готуються вимушено ставати клієнтами лікарняної аптеки, де, на думку багатьох, зовсім не надихають ні ціни, ні асортимент. Деякі ж навіть стиха підозрюють об’єкт у реалізації невикористаних медикаментів із стаціонару.