Громадськість знову звернулася до нардепа Голуба листом [ДОКУМЕНТ]

“Сьогодні минає вже майже рік від моменту першого такого звернення до Вас, котре, як і всі подальші, було чомусь проігноровано. Обираючи власного представника у законодавчій гілці влади, ми мали великі сподівання, засновані на революційних ейфорії і надіях, що наш депутат буде захищати наші права й інтереси. Проте сьогодні дійсно стає очевидним – вдало розроблений ефект “хорошого народного депутат”, який день і ніч піклується про розвиток свого виборчого округу та благополуччя його мешканців, не спрацьовує. Наші питання до Вас вперто залишаються без відповіді. Свого ж народного обранця ми можемо почути з екранів телевізорів, газет незрозумілого походження та інтернету”, – такими словами золотонісці звернулися листом до народного депутата України Владислава Голуба, аби вкотре запросити його на очну зустріч. 

Громадські активісти, представники квартальних комітетів та ОСББ, пересічні жителі учора зібралися в актовому залі Будинку дитячої та юнацької творчості, аби обговорити ситуацію довкола відносин виборців та їхнього обранця, а також шляхи виходу у глухого кутка. Представників влади, окрім двох депутатів міської ради, помічено на зборах не було, а сам діалог організували активні місцеві мешканці. Серед головних спікерів – Сергій Худолєй, голова ради ветеранів Раїса Мотрич та депутат міської ради Андрій Штанько.

– З народним депутатом мені довелося зіткнутися безпосередньо декілька тижнів тому на прямому ефірі ТРК “Рось”. Поспілкуватися нормально так і не вдалося. Ні під час запису, ні поза ним. Тільки-но чувши, що я представник Золотоноші, людина кудись тікала, всіляко уникала прямої розмови. На контакт не йде абсолютно, – розповідає депутат Штанько про свого колегу із вищої законодавчої ланки.

Міська рада, за його словами, вже двічі запрошувала нардепа листами. Обидва рази – безрезультатно. Намагалися запросити його і на телестудії особисто – теж марно. В цьому випадку порівнює він Голуба із іншими гостями в студії. Той самий нардеп Рудик, обраний від Смілянщини. Там за його сприяння на округ виділено понад 300 мільйонів гривень. Золотоноші ж, судячи зі слів народного депутата Голуба на трибуні ВРУ, кошти виділяти не потрібно.

– Ми зробили велику помилку і треба її якось виправляти. Згідно із законодавством, нардеп має двічі на рік звітуватись перед жителями свого округу. Поспілкувавшись із ним очно, я можу впевнено сказати – цього не буде ніколи, – резюмує Штанько.

Раїса Мотрич в першу чергу пригадала першу зустріч Голуба із золотоніськими пенсіонерами одразу після виборів 2014 року. Тоді організувати діалог вдалося дуже швидко, проте прямо під час спілкування той вчинив сварку із місцевим мешканцем за репліку про двох “фейкових” Даценків (Леонід Даценко – головний конкурент Владислава Голуба під час тієї кампанії, – прим.) у виборчому списку. Порівнює вона діяльність обранця і з його попередником. Зауважує, що попри все, Богдан Губський намагався завжди демонструвати своє піклування про громаду. І якщо екс-депутат постійно, наприклад, дарував місцевим школярам канцелярське приладдя, то головний “подарунок” нинішнього – безкоштовна газета “Черкаський кур’єр”.

– Тоді ми знали, що маємо депутата, який справді допомагає людям. Всі квартали про це знали. Ми на нього надіялися, ми в нього вирили, зустрічі з ним проводили. Голубу ж я прямо сказала: нам є з ким порівнювати і ви не маєте права бути гіршим за попередника. Він відповів, мовляв, чому гіршим, я буду й кращим. Ось… маємо те, що маємо! Я в першу чергу підпишусь під будь-яким зверненням – нехай приїде і розповість про роботу в нашому окрузі та в нашому місті, – обурено розповідає голова Ради ветеранів Золотоноші.

Обговорили присутні і ситуацію довкола капітальних будівництв та реконструкцій в місті. Після активного спростування опублікованої народним депутатом інформації щодо його сприяння у виділенні коштів на новий басейн, той, на думку золотонісців, вельми образився на всіх і тепер просто заполонив більшість об’єктів ініційованими ним перевірками. Послідовність зазвичай однакова – шум у пресі та в інтернеті, фінансова інспекція, Антимонопольний комітет та інші відомства. Попри все, роботи тривають, а місцеві жителі тим часом ухвалили постанову своїх зборів, яку оформили у ще одного листа своєму обранцю.

Пропонують Владиславу Голубу врахувати думку громадськості під час планування свого наступного робочого візиту на округ. В разі відмови обіцяють скористатися Європейською Хартією місцевого самоврядування та спеціальним положенням, затвердженим ВРУ у 1993 році, аби запропонувати громаді відкликати народного депутата.