10 золотоніських дітей під опікою побували на Фестивалі Святого Миколая в Чигирині [ФОТО]

Масштабний культурно-мистецький проект «Фестиваль Святого Миколая у першій козацькій столиці» відбувся 17-18 грудня в Чигирині за ініціативи Черкаської ОДА та громадської організації Громадянський рух «За процвітання Черкащини».
Десятеро дітей із Золотоноші долучились до святкового дійства, яке відбувалось на території Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Діти, які виховуються під опікою, піклуванням, в прийомних сім’ях відвідали музей Богдана Хмельницького. Там познайомились із цікавими сторінками біографії українського гетьмана, побачили унікальні археологічні знахідки, які збереглись із давніх козацьких часів.
Свято запам’яталось кращими колядками та щедрівками у виконанні професійних та аматорських колективів України, колоритним ярмарком, торгові ряди якого рясніли писаними пряниками, в’язками бубликів, мисками і макітрами, сувенірами і новорічними прикрасами. Дітей приваблювали безкоштовні атракціони безпечного екстриму з натягнутих канатів і пресованого сіна, солом’яні мішені для стрільби з лука.
Незважаючи на відчутний морозець, біля воріт резиденції Святого Миколая юрбився натовп дітей, які чекали зустрічі із чудотворцем. Кожна дитина отримала подарунок, можливість поспілкуватись та сфотографуватись із святим. В приміщенні резиденції кипіла робота. На першому поверсі клеїли новорічні листівки-аплікації, розписні “будиночки святого Миколая” і ялинкові прикраси, розливали гарячий шоколад. На другому поверсі прикрашали медові пряники різнокольоровою глазур’ю. Незабутні враження у дітей залишились від майстер-класу із розпису святкових пряників. Кожний мав можливість проявити фантазію та прикрасити свій виріб за власним смаком. Шедеври діти повезли додому, щоб подарувати рідним.
В приміщенні будинку культури на гостей чекала ще одна приємна несподіванка. Тут розташувалась майстерня з виготовлення виробів із глини. Діти долучились до майстер-класу, проявили творчість у виготовленні різноманітних глиняних виробів (посуд, сувеніри, іграшки, новорічні прикраси). Ті, хто вперше не побоявся випробували себе в новому виді мистецтва, повезли додому справжні витвори фантазії. Незабутні спогади у дітей залишились від грандіозного святкового дійства.
Наталія Романова