10 золотоніських дітей під опікою побували на Фестивалі Святого Миколая в Чигирині [ФОТО]

Масштабний культурно-мистецький проект «Фестиваль Святого Миколая у першій козацькій столиці» відбувся 17-18 грудня в Чигирині за ініціативи Черкаської ОДА та громадської організації Громадянський рух «За процвітання Черкащини».

Десятеро дітей із Золотоноші долучились до святкового дійства, яке відбувалось на території Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Діти, які виховуються під опікою, піклуванням, в прийомних сім’ях відвідали музей Богдана Хмельницького. Там познайомились із цікавими сторінками біографії українського гетьмана, побачили унікальні археологічні знахідки, які збереглись із давніх козацьких часів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Свято запам’яталось кращими колядками та щедрівками у виконанні професійних та аматорських колективів України, колоритним ярмарком, торгові ряди якого рясніли писаними пряниками, в’язками бубликів, мисками і макітрами, сувенірами і новорічними прикрасами. Дітей приваблювали безкоштовні атракціони безпечного екстриму з натягнутих канатів і пресованого сіна, солом’яні мішені для стрільби з лука.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Незважаючи на відчутний морозець, біля воріт резиденції Святого Миколая юрбився натовп дітей, які чекали зустрічі із чудотворцем. Кожна дитина отримала подарунок, можливість поспілкуватись та сфотографуватись із святим. В приміщенні резиденції кипіла робота. На першому поверсі клеїли новорічні листівки-аплікації, розписні “будиночки святого Миколая” і ялинкові прикраси, розливали гарячий шоколад. На другому поверсі прикрашали медові пряники різнокольоровою глазур’ю. Незабутні враження у дітей залишились від майстер-класу із розпису святкових пряників. Кожний мав можливість проявити фантазію та прикрасити свій виріб за власним смаком. Шедеври діти повезли додому, щоб подарувати рідним.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВ приміщенні будинку культури на гостей чекала ще одна приємна несподіванка. Тут розташувалась майстерня з виготовлення виробів із глини. Діти долучились до майстер-класу, проявили творчість у виготовленні різноманітних глиняних виробів (посуд, сувеніри, іграшки, новорічні прикраси). Ті, хто вперше не побоявся випробували себе в новому виді мистецтва, повезли додому справжні витвори фантазії. Незабутні спогади у дітей залишились від грандіозного святкового дійства.

Наталія Романова

OLYMPUS DIGITAL CAMERA