Міський голова звітувався перед громадою за рік діяльності

Традиційний звіт мера Золотоноші перед місцевими жителями відбувся 7 грудня в міському Будинку культури. Віталій Войцехівський, як зазвичай у грудні, виступив на загал задля підбиття підсумків діяльності за останній календарний рік. Послухати обранця і поставити нагальні запитання зібралося понад 300 представників громади, а сам захід тривав близько півтори години.

За словами посадовця, протягом 2016 року міська влада працювала, спираючись саме на ідеї та звернення золотонісців, вирішуючи справи всього міста і кожного жителя окремо. Громада ж – головний носій місцевої влади. Разом з тим, у стінах Міської ради та Виконкому очікують слушних і конструктивних пропозицій, зауважень і побажань на майбутнє від самих мешканців Золотоноші.

Економіка

Обсяги прямих іноземних інвестицій вкладених в економіку міста, на 1 жовтня становили 13 мільйонів доларів США. Це вже у 2,7 разів більше за показник початку 2016 року. На території міста, попри фінансову кризу, не закрилось жодне економічно-активне підприємство. Нині їх функціонує 18. Основа ж промислового комплексу Золотоноші – переробна та харчова промисловість.

Нині будуються заводи з переробки сої методом глибокої екстракції, з виробництва олії від компанії Oil Group та встановлюється лінія розливу олії, що виготовлена на Красногірському олійному заводіі в Антипівці.

Бразильські інвестори на місці майбутнього заводу з переробки сої

Бразильські інвестори на місці майбутнього заводу з переробки сої

129 золотонісців за 10 місяців скористались пільговими кредитами на енергозбереження, котрі передбачають заміну котлів, вікон та утеплення приміщень. Задля цього були укладені договори між Виконкомом  одного боку та “Ощадбанком” і “УкрГазБанком” з іншого. Сума кредитування 2 мільйони 244 тисячі гривень.

В Золотоноші нині працює 120 малих підприємств та 1741 фізичних осіб-підприємців. До місцевого бюджету надходження від них сягають 10,8 мільйонів гривень. Минулого року було на 4 мільйони менше. На початок серпня середньомісячна заробітна плата по місту становила 3468 грн. Заборгованість із виплати заробітної плати наразі має лише підприємство – банкрут ТОВ „Корон Агро” (208,1 тис. грн)

ЖКГ

З метою реформування житлового господарства нині активно проводяться дії щодо визначення управителя багатоквартирними будинками. Наразі в Золотоноші діє 12 житлово-будівельних кооперативів, 15 ОСББ, яким передано 8 багатоповерхівок (до кінця року планують передати ще 9). В управлінні ПрАТ „Янтарь” передано 44 житлові будинки. У грудні проведуть конкурс з визначення управителя будинками, жителі яких досі не визначились щодо форми управління. Таких у місті налічується 42.

ОСББ чи обслуговуюча компанія? Майбутнє своїх будинків вирішують самі жителі багатоповерхівок

ОСББ чи обслуговуюча компанія? Майбутнє своїх будинків вирішують самі жителі багатоповерхівок

В рамках програми “Золотоноша власними руками” містянами з початку року виготовлено проектну документацію на капітальний ремонт 29 вулиць. Шість із на сьогодні вже заасфальтовано. 59 вулиць освітлено енергетиками із ТОВ “380 В”, котрі встановили 357 ліхтарів.

Освітлення вулиць поступово перетворює місто на доволі яскраву локацію у вечірній час

Освітлення вулиць поступово перетворює місто на доволі яскраву локацію у вечірній час

Незабаром завершаться й розпочаті у 2014 році роботи з реконструкції резервуару чистої води. “Міський водоканал” отримав кошти державного фонду регіонального розвитку (3,7 млн.грн.) і наразі процес на стадії завершення. Будівництво цього об’єкту дасть змогу перейти на тритарифне споживання електроенергії при постачанні води, що дасть змогу суттєво економити та стримувати зростання тарифів.

Будівництво резервуару чистої води

Будівництво резервуару чистої води

З метою ліквідації наслідків аварії на мережі самоплинного та напірного колекторів на вулиці Шевченка замовлено та виготовлено проектно-кошторисну документацію з їхньої реконструкції. На виконання першої черги робіт з держбюджету вже виділено 37,4 мільйонів.

Аварія на самоплинному колекторі значно прискорила плани щодо його реконструкції

Аварія на допотопному самоплинному колекторі значно прискорила плани щодо його реконструкції

Протягом року ліквідовано стихійні сміттєзвалища на Заводській, Благовіщенській та Стунківській. З метою попередження спалювання листя комунальники безкоштовно надавали послуги жителям приватного сектора з вивезення решток рослин. Для більш якісного виконання та збільшення обсягів робіт з утримання об’єктів благоустрою за кошти міського бюджету придбано другий багатофункціональний трактор “Avant”.

Ще один мультифункціональний помічник для золотоніських комунальників

Ще один мультифункціональний помічник для золотоніських комунальників

Розпочата реконструкція та розширення діючого полігону твердих побутових відходів. Він перевищив свою проектну потужність давно, тому розроблено проект облаштування майданчика прийому твердих побутових відходів площею 7 гектарів з будівництвом нового котловану на 120 тисяч тон відходів. Технології, які будуть застосовуватися на оновленому полігоні, дозволять зберігати сміття без ушкодження ґрунту та довкілля, сортувати його. Об’єкт матиме необхідне дезінфікуюче обладнання та будівлі. Це дасть змогу місту накопичувати відходи понад 20 років.

Активні підготовчі роботи на місці майбутнього гідропарку

Активні підготовчі роботи на місці майбутнього гідропарку

Намагаються вирішувати й глобальні проблеми дозвілля, що перетинаються з інфраструктурою. На річці Золотоношка. Нині здійснюється комплекс робіт щодо очищення її річки та будівництва набережної зони. Подальші плани – гідпропарк. Повним ходом триває будівництво міського басейну на території гімназії імені Скляренка. 5,5 мільйонів гривень сюди вкладає Фонд регіонального розвитку, 3 – місцевий бюджет.

Будівництво міського басейну

Будівництво міського басейну

Медицина

У 2016 році на території міста впроваджувалась медична реформа. Надання медпослуг населенню здійснюється за двома напрямками – первинна і вторинна ланки. До першої належить нове комунальне підприємство „Золотоніський міський центр первинної медико- санітарної допомоги (сімейної медицини)”. Планується створення чотирьох повноцінних амбулаторій. Фінансування галузі здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету та власних коштів міського бюджету.

Освіта

У місті нині функціонує сім дошкільних установ (“Берізка”, “Веселка”, “Калинка”, “Ромашка”, “Струмочок”, “Сонечко”, “Ялинка”) вісім загальноосвітніх шкіл (гімназія імені Скляренка, СШ №1, СШІТ №2, ЗОШ №3, ЗОШ №4, ЗОШ №5, ЗОШ №6, санаторна школа-інтернат, спеціальна школа-інтернат) два позашкільні заклади (БДЮТ, ДЮСШ) та МНВК.

Задля ліквідації проблеми переповнення дитячих садочків заплановано відкриття додаткових груп у діючих ДНЗ. З метою удосконалення оздоровчої роботи в садочках введено посаду інструктора з фізкультури. Золотоніським будинком дитячої та юнацької творчості охоплено 1755 дітей, які навчаються у 117 групах. Із 1 вересня тут функціонують три нових гуртки. Додатково залучено 240 дітей. Спортивну школу відвідують 404 учні, які навчаються у 28 групах. У місті також продовжує свою роботу міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Професію водія, оператора комп’ютерного набору, продавця продовольчих та непродовольчих товарів здобувають 117 учнів 10-11 класів (загальноосвітні школи №№ 3, 5, 6).

На безкоштовне харчування школярів 1-4 класів виділено 1,3 млн. гривень. Проведено капітальні ремонти даху спортивного залу у третій школі, харчоблоку гімназії, системи водовідведення у “Берізці”. Завершується ремонт приміщення гімназії (заміна вікон, утеплення фасаду), каналізації ДНЗ „Ромашка”, ЗОШ № 5 та СШІТ № 2, туалетів у третій школі, підлоги у СШІТ № 2, спортивного залу у шостій школі. Для отримання проточної гарячої води під час неопалювального сезону в садочках встановлено бойлери.

gimnaziya

Масштабне утеплення приміщення гімназії

Для спортшколи придбано інвентар, а для гімназії – нові меблі для їдальні. Також освітнім установам міста закупили шість холодильників, промислову плиту, три пральні машини та морозильну камеру. Продовжують реалізовувати програма „Євровікно”. Її виконання становить 47,5 %.

Спорт

Активна робота всіх зацікавлених організацій дала можливість охопити спортивними секціями, групами 3,5 тисяч містян. В Золотоноші працює 5 спортивних клубів всіх форм власності. У ДЮСШ 280 юних спортсменів тренуються у секціях з футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, греко-римської боротьби та кіокушин карате. Продовжується впорядкування футбольного поля на стадіоні біля річки. Після завершення тут можна буде проводити змагання обласного рівня.

Місцевий футбольний флагман - ФК "Спартак"

Місцевий футбольний флагман – ФК “Спартак”

Місто на першості Черкащини з футболу представляє футбольний клуб „Спартак”. В цьому році два вихованці червоно-білих – Денис Бреус та Віталій Зоря  підписали контракт з професійною командою Другої ліги чемпіонати країни „Арсенал-Київщина”. В Аматорській лізі Черкас беруть участь дві “Легіон” і “Форсаж”. Міськрайонна федерація шахів третій рік проводить Всеукраїнський турнір пам’яті Болеславського, на який приїздять представники з усієї країни. Кожен рік відбувається чемпіонат, кубок, суперкубок Золотоноші з волейболу. Окрім цього, організовуються й локальні чемпіонати з міні- футболу, баскетболу, волейболу, пляжного волейболу, стрітболу, настільного тенісу, шахів та боротьби.

Традиційний Всеукраїнський шаховий турнір пам'яті Ісаака Болеславського

Традиційний Всеукраїнський шаховий турнір пам’яті Ісаака Болеславського

Резюме

Підсумовуючи роботу в 2016 році, Віталій Войцехівський подякував депутатам міської ради, членам виконавчого комітету, колективам комунальних підприємств та навчальних закладів, керівникам підприємств та установ міста, підприємцям, а також представникам громадськості за підтримку, розуміння, злагоджену роботу та щоденну працю. Окремо відзначив активну й дієву позицію всіх у вирішенні питань життєзабезпечення нашої територіальної громади.

– Сьогодні ми ставимо перед собою ряд важливих завдань, які плануємо реалізувати протягом 2017 року. 2016 рік був для Золотоноші роком творення і розвитку. Незважаючи на фінансово-економічні труднощі та політичну напруженість, нам є чим пишатися, – резюмував Войцехівський.

Офіційний річний міський звіт та питання, які цікавили містян під час самого заходу читайте на наших шпальтах згодом.