Нова Дмитрівка долучається до двосторонніх українсько-німецьких відносин [ФОТО]

Партнерська делегація Золотоноші та Штольберга продовжує налагоджувати плідні контакти із різними адміністративними одиницями Німеччини в рамках анонсованого раніше дружнього візиту. Вітчизняний представник Микола Черінько та координатор організації «Друзі України Ерцгебірге» Сільвіо Уліг зустрілися з депутатом Саксонської земельної ради Александером Крауссом і його заступником Себастіаном Хоффманном. Діалог став приводом для обговорення подальшого обміну досвідом фахівців Золотоніського району та району Ерцгебірге. Нині обговорюється можливість зустрічі з фахівцями в галузі водопостачання, водовідведення та переробки відходів. Також розглядається питання проходження стажування українців за цими профілями у Шварценберзі.

1-870_650

Микола Черінько та депутат Саксонської земельної ради Александер Краусс

Плідно відвідали й мера німецької громади Ауербах, з яким узгодили встановлення партнерських відносин між Новою Дмитрівкою та цим населеним пунктом. Його очільник Горст Кречманн від ідеї в захваті та щиро підтримує майбутню співпрацю двох сіл. Для цього вже в січні тамтешня громадська рада має отримати проект пропозиції. Її підготовка та презентація ляже на плечі Сільвіо Уліга. Для цього в грудні він відвідає золотоніське село для узгодження деталей з його головою.

11-870_650

Мер Ауербаха Горст Кречманн

Окремо Україною зацікавилися рятувальники з Ауербаха. Під час зустрічі з особовим складом начальник підрозділу оголосив, що має намір завітати до колег із Золотоноші. Приїдуть до нас четверо фахівців, а сам керівник прагне встановлення прямого контакту з очільником золотоніської пожежної частини.

7-870_650

Керівник рятувального підрозділу

10-870_650

Місцева пожежна команда

Знайомили делегацію і з місцевим підприємством «Шрьодер + Хайдлер ГмбХ» (Schroeder + Heidler GmbH), основною діяльністю якого є виробництво деталей з пластмаси для автомобілів та електротехніки. Його власники наразі розглядають можливість розміщення виробничих потужностей нашому місті. За словами промисловців, зацікавленість для інвестування велика, проте й залишається головна умова – постійний розвиток та стабільне законодавство в Україні.

5-870_650

Лінія виробництва Schroeder + Heidler GmbH

Відвідає незабаром Золотоноші і старий заочний знайомий. У травні з робочим візитом сюди прибуде мер Штольберга Марсель Шмідт.

Нагадаємо, окрім економічної міжнародної співпраці Золотоноші з німецькими партнерами, на черзі відтепер і культурна. Туристичний центр містечка Аннаберг, що розташовується у саксонському районі Ерцгебірге, не на жарт зацікавився Золотоношею, ознайомившись із тутешніми фестивальними заходами, проведеними у вересні. Свою долю уваги проявили й митці – в бік України наразі дивляться члени Музичного оркестру Ерцгебірге.