На Низовому провулку відкриють дитячий майданчик [ФОТО]

Жителі провулку 1-й Низовий готуються до встановлення об’єкту, котрий має стати улюбленим місцем дозвілля для тутешніх найменших золотонісців. Дитячий майданчик на прохання мешканців виготовлено за ініціативи депутата міської ради Сергія Кузнєцова, обраного саме на цьому окрузі. Готові конструкції наразі знаходяться на зберіганні у голови квартального комітету. Вже навесні гуртом з комунальниками громада має намір облаштувати дитячу зону на галявині в районі вулиці Низової.

Користуючись моментом, провели жителі і традиційну зустріч зі своїм обранцем, обговорюючи нагальні проблеми місцевих. Окремо Кузнєцов, виступаючи ще й у ролі директора КП «Міський Водоканал», звітувався за виконану роботу та плани міста на найближче майбутнє. Економічних та житлово-комунальних новин за останній час справді чимало, а ще більше їх у очікується перспективі. Проте й народний обранець попередив присутніх одразу – обіцянок буде небагато, адже нездійсненними завданнями  ніхто «козиряти» не збирається.

Цілком солідарні в цьому плані і жителі Низового, котрі воліють поступово спільно вирішувати нагальні проблеми. За останній час тут вперше в історії провели освітлення, а нині мешканці вже готуються замовляти проект асфальтування проїзної частини, узгоджуючи гуртом всі деталі. В рамках програми «Золотоноша своїми руками» усі дорожні роботи будуть виконані за кошт міського бюджету.

provulok-ny-zovy-j-1-870_650

Пригадав Сергій Кузнєцов і недоліки своєї роботи. Одне з питань, що вельми турбує золотоніський приватний сектор, – анонсоване вивезення рослинних решток, котре нині відбувається далеко не завжди вчасно. Графік хоч і був опублікований у місцевих ЗМІ, проте актуальність свою швидко втратив.

– Проблема дійсно присутня. Але й мушу пояснити, що той об’єм, який люди виставили, завеликий. Рішення щодо безкоштовного вивезення городини, безумовно, було необхідним. Проте й «Водоканалу» зараз неабияк складно із ним впоратись. Щодня, включно з вихідними, ми вивозимо 18 вантажівок рослинних решток. І це не рахуючи твердих побутових відходів біля багатоповерхівок і на кварталах, – пояснює суть проблеми очільник КП.

За словами депутата, вдаються  комунальники навіть до оренди автомобілів на інших підприємствах, аби наздогнати обіцяний графік, від якого відстають наразі на три дні.

 provulok-ny-zovy-j-3-870_650

Разом з тим, шляхи виходу із проблемних нюансів на комунальному підприємстві таки шукають. Нещодавно, наприклад, придбали ще один тракторець «Avant». Цей універсальний комунальний комбайн давно запам’ятався містянам в ролі машини для прибирання сміття та снігу, косаря чагарників, двірника на вулицях і навіть вантажника. Відтепер Золотоношею курсуватимуть дві одиниці такої диво-техніки. Особливо вчасно це у світлі майбутніх снігопадів.

Щодо глобальніших міських нововведень, розповів Кузнєцов ще раз про будівництво нового резервуару чистої води та басейну на території гімназії, реконструкцію колектора водовідведення та заміського полігону сміття, початок зведення гідропарку «Надія». Відверто дякуючи надходженням коштів із обласного та державного бюджетів на ці проекти, очільник «Водоканалу» виділив ще й центральний законодавчий орган влади. Зазначив він, що все б робилося й швидше, аби не встромляв палиці у колеса народний депутат, обраний на цьому мажоритарному окрузі.

Ще одна несподіванка для жителів приватних домоволодінь – звістка про ймовірний договір з Європейським банком реконструкції і розвитку. Мова йде про 5 мільйонів євро на повну реконструкцію міської системи водопостачання. Воду, за словами Сергія Кузнєцова, побачать навіть ті вулиці, де її ніколи й не було. Очікуються й деякі незручності. Адже фактично місто доведеться перерити. Не в гірших традиціях, звісно, адже планують залучити спецтехніку, що дозволить працювати під землею.

provulok-ny-zovy-j-2-870_650

Європейський кредит питання віддалене, а от сміттєва революція цікавить наразі мешканців приватного сектору значно більше. Тут у планах комунальників є встановлення великих герметичних стаціонарних баків, аби раз і назавжди закрити проблему збирання мішків узбіччями вулиць. Турбуються золотонісці традиційно і проблемою бродячих собак, котрі інколи не дають проходу ані дорослим, ані дітям. Це стихійне явище має дещо виправитись після відкриття анонсованого центру стерилізації тварин, за який міська рада вже проголосувала.

Завершили зустріч скаргами на деяких сусідів, з якими так і не вдається знайти спільної мови очно. Ситуації побутові, типові (злив каналізації на сусідній город, засадження пішохідних узбіч декоративними декоративними рослинами, безконтрольне бродіння домашніх бійцівських собак), проте для жителів кожного окремого кварталу нагальні щодня. Начальник УЖКГ Олександр Флоренко, котрий також відвідав діалог, порадив не чекати зустрічей із депутатом, а звертатися до його відомства відразу ж. Паралельно й анонсував створення муніципальної поліції, котра й візьме на себе дотримання закону у золотоніському побуті.

provulok-ny-zovy-j-4-870_650

provulok-ny-zovy-j-5-870_650

Наразі обладнання дитячого майданчику зберігається у голови квартального комітету

provulok-ny-zovy-j-6-870_650

Ця галявина навесні має стати центром дозвілля для місцевих малюків