Соціальний центр відкрив справжню гончарну майстерню для дітей [ФОТО, ВІДЕО]

Ще один крок до соціалізації своїх вихованців здійснили у п’ятницю в Золотоніському територіальному центрі соціальної допомоги. Віднині на його базі працюватиме унікальна для регіону гончарна майстерня, де діти з обмеженими можливостями вчитимуться рідкісному мистецтву. Проект втілено в життя зусиллями Фонду родини Нечитайло, обласної та міської влад, а також небайдужих жителів міста.

На відкриття до Золотоноші завітали директор Фонду Вікторія Миколаюк, заступник голови ОДА Віталій Коваль, керівник обласного департаменту соцхахисту Руслан Чекало, а також представники Мінсоцполітики. Ініціативу протягом декількох місяців допомагали втілювати усі сторони. В рамках проекту  сюди придбали обладнання, електричні та механічні гончарні круги, муфельну піч, виготовили спеціальні меблі. Також  здійснили поточний ремонт майстерні. Загальна вартість – 400 тисяч гривень. Головним спонсором ідеї став Фонд родини Нечитайло, а на облаштування приміщення також виділила кошти й Міська рада. Посадовці ж зі сфери соцзахисту весь цей час допомагали методично наповнити майстерню.

– Насправді в цьому проекті лише частина нашого вкладу. І цим він ще цінніший, адже відбувся завдяки чесній співпраці на всіх рівнях. Все почалося влітку, коли директор Соціального центру Людмила Неліна розповіла нам про те, що гончарство може бути тією важливою частиною реабілітації та терапії дітей. І вони не просто сказали, вони переконали нас, – розповідає Вікторія Миколаюк.

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

За словами меценатки, про якісь результати роботи можна буде говорити не раніше, ніж за рік. Проте Миколаюк абсолютно впевнена, що вони будуть неочікуваними і припускає, що хтось таки вийде з цієї майстерні справжнім митцем, роботами якого будуть пишатися.

– Такі приклади – це, в першу чергу, демонстрація розуміння з боку підприємців поняття соціально відповідального бізнесу. Усі ми показали, що творити нове можна не лише там, де є можливість і завдання від держави, а й там, де є шанс залучити партнерів, акумулюючи додаткові фонди, – прокоментував подію Віталій Коваль.

goncharna-majsternya-02

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

Окремо посадовець відзначив, що поки дорослі проводили офіційну частину відкриття, діти, розуміючи, що глина не чекає нікого, вже виготовили свої перші вироби.

Чималу кількість золотонісців залучили процеси як підготовки, так і реалізації проекту. Унікальний дизайн розробила разом зі своїми вихованцями відома у Золотоноші художниця Валентина Строкань. Нині ж до занять окрім колективу Терцентру долучаються ще й фахівці відділу молоді та американська волонтерка Кера Петерсон. Присутність останньої не випадкова, адже хобі дівчини – саме гончарство. Вона й передаватиме свій досвід малюкам. До методичної допомоги долучились також носії гончарного мистецтва із навколишніх сіл. Вони нині навчають викладацький склад та допомагають розробляти посібник.

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

В цілому студія гончарної майстерності – це, за словами фахівців, реабілітація, працетаріпія, урізноманітнення буднів як дітей, так і їхніх батьків. Крім того, в процесі розвивається моторика не лихе рук, але й ніг, оскільки гончарні круги присутні як електричні, так і традиційні – механічні.

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

20161118_120721-870_650 20161118_120759-870_650 20161118_122411-870_650 20161118_122427-870_650 20161118_122831-870_650