Золотоніську громаду допоможе зміцнити київська Школа рівних можливостей

В приміщенні Золотоніської гімназії відбувся круглий стіл за участі представників місцевої влади і активістів громади. Обговорювали учасники перспективи співпраці з громадськими організаціями «Київська школа рівних можливостей» та «Дивія», які декларують позитивний досвід у сфері розбудови громадянського суспільства. Мова, зокрема, йшла про виконання проекту, спрямованого на подальше формування сильної громади міста, зміцнення довіри і взаєморозуміння різних груп населення.

Проект передбачає широку участь активістів та всіх зацікавлених мешканців Золотоноші. За його основу автори взяли приклади відновлення європейських та інших країн після періоду занепаду. Процес, за словами столичних активістів, починається з місцевих громад. Як показала практика, основним чинником успіху скрізь були і залишаються люди. Саме вони – той ресурс, що непідвладний корупції. 

Експерти «Дивії» Валерій Данилін та Світлана Камінська в ході презентації розповіли, що найближчим часом планується проведення тренінгів. Анонсують чимало практики і супровід кваліфікованих фахівців для здійснення планів, розроблених у процесі спільної роботи. Цікавим став виступ виконавчого директора ГО «Київська школа рівних можливостей» Ірини Конченкової. Вона поділилася багаторічними результатами використання інноваційних арттехнологій у просвітницькій і виховній роботі з молоддю. Опікуваний нею Ґендерний інтерактивний театр відомий не лише в Україні, а й у Польщі, Німеччині та інших країнах. Конченкова розповіла також про форум-театр як ефективну форму соціальної послуги. Цю ідею впроваджуватимуть і в Золотоноші.

shkola-rivny-h-mozhy-lvostej-02

Акцентувала на необхідності включення у миротворчі процеси місцевих жінок та дітей експерт з питань захисту прав людини Лариса Колос. Золотоноша стане одним з небагатьох міст України, де проводитиметься вибірковий моніторинг виконання Україною положень Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Здійснюватиметься він спеціальною експертною групою за моніторинговою картою, розробку якої нині завершує ОБСЄ.

Учасники круглого столу ознайомилися з Меморандумом, підписаним сьогодні мером міста Віталієм Войцехівським та головою правління “Київської школи рівних можливостей” Ларисою Колос.

Під час дискусій також обговорили тематику тренінгів та заходи, котрі були підкориговані з огляду на сьогоденні потреби жителів міста. У проекті зможуть взяти участь усі небайдужі до подальшого розвитку нашого міста.

shkola-rivny-h-mozhy-lvostej-01