Гідропарк “Надія”: коли завершать і яким він буде? [ВІДЕО]

Навести лад у своєму місті – першочергове завдання мешканців Золотоноші: про це дбають як чиновники, так і небайдужі активісти. Непривітна місцевість з чагарниками та брудними водоймами прямо в центрі міста в недалекому майбутньому перетвориться на мальовничий і затишний парк з оптимістичною назвою “Надія”. Її запропонували самі ж мешканці.

– На тому місці у нас колись був парк, поки там не поклали колектор, який веде до наших очисних споруд. Коли піднялось питання, що все-таки треба відновлювати ту територію, наша молодь прийняла рішення, що це буде парк “Надія”. Ми всі оптимісти, ми надіємось на краще, на нашу молодь, тому й проект розроблявся спільно з ними. Назва, мені здається, дуже органічно і з’явилася, – розповідає про появу ідеї міський голова Віталій Войцехівський у черговому випуску телепроекту “Екополіс” від ТРК “Рось”.

Парк, за словами посадовця, складатиметься із двох частин. Одна – це водне плесо із трьох озер. Зі сторони школи №2 буде невеличка набережна, де люди матимуть змогу прогулюватися і пішки, і на велосипедах. Друга частина – місце колишнього парку – буде мати прогулянкову зону відпочинку, аж до можливості занять спортом.

Передбачена і естрадна лінія. На ній, за задумом, буде, наприклад, давати свої традиційні безкоштовні концерти муніципальний духовий оркестр. Пляж та зони купання проектом не передбачаються. Натомість створять зону прогулянок на човнах і катамаранах. На першому озері розробники планують ще й зробити фонтан.

– Зрозуміло, від не буде тягнути на масштаби вінницького фонтану, але для такого містечка, як Золотоноша, це все-таки буде доволі оригінально. Думаю, у 2018 році уже буде все завершено. Роботи масштабні і ми не хочемо поспішати, аби не вийшло так, що встановимо дату відкриття, а потім перероблюватимемо, – розповідає Войцехівський.

Основну частину робіт планують виконати наступного року. Згідно з проектом, поруч заплановане ще й будівництво спортивного комплексу. Передбачаються також у комплексі і роботи щодо поліпшення гідрологічного й екологічного стану річки Золотоношка. Аби розчистити водоймища, створити та облаштувати парк, необхідно від 15-17 мільйонів гривень. Фінансування забезпечується з міського бюджету та обласного екологічного фонду, який на сьогодні вже виділив понад 3 мільйони.

– У нас в центрі міста є дві чаші річки і русло. Зараз проводяться роботи з очищення берегової лінії, її формування та очищення самого русла. В подальшому біля цих двох чаш ми й плануємо побудувати парк. Наводиться лад, працює генпідрядник і його бригади. Площа парку складатиме 5 гектарів, – проводить екскурсію майбутньою зоною відпочинку керівник управління ЖКГ Олександр Флоренко.

Головний комунальник міста показує й території, які люди самовільно зайняли для ведення господарської діяльності. На жаль, задля краси треба чимось жертвувати, проте й люди ставляться до цього з порозумінням.

Ініціатори створення переконані – майбутній парк “Надія” стане окрасою міста й улюбленим місцем розваг та дозвілля.