“Водоканал” відкриває дільницю побутового обслуговування багатоквартирних будинків

Справжнім комунальним аутсорсінгом вирішили займатися у золотоніському КП “Міський Водоканал”, проаналізувавши останні тенденції у життєдіяльності місцевих багатоповерхівок. Україна ще з літа розпочала процес переходу таких будівель під самоуправління об’єднань співвласників будинків, нарешті дозволивши мешканцям вирішувати долю своїх територій самотужки. Не лишилася осторонь і Золотоноша, де за цю ідею ініціативні містяни взялися масово. Далеко не за всіма адресами люди змогли дійти згоди, проте чимало жителів вже оцінюють переваги подібного формату співіснування в рамках спільної локації. 

Разом з тим, створило це й деякі проблеми, котрі, втім, пояснюються не скільки недосконалістю реформи, скільки вкрай нерозвинутим вітчизняним ринком послуг у відповідній сфері. Якщо донині в Золотоноші існувало лише одне подібне підприємство (“Янтарь”), котре й перебрало на себе функції колишнього ЖЕКу, то нині перед щойноствореними ОСББ головне питання стоїть – де шукати фахівців, котрі виконають роботу, що не під силу самим жителям? Ринок справді порожній, тому й в об’єднань співвласників вибір справді невеликий – або віддавати управління будинку під той-таки “Янтарь”, або ж намагатися вирішувати проблеми самотужки, моніторячи місто в пошуках фахівців.

Внести трохи різноманіття в цьому напрямку мають намір у керівництві “Водоканалу”, ухваливши днями рішення про створення спеціалізованої ремонтної дільниці. Її фахівці (електрики, сантехніки, слюсарі, ремонтники, будівельники) обслуговуватимуть як багатоповерхівки комплексно, так і окремі квартири. Принцип співпраці цілком прогресивний та відповідає загальноприйнятим правилам аутсорсу: після укладання угоди ОСББ із “Водоканалом” подальша оплата відбуватиметься лише за фактом виконаних робіт, для яких попередньо узгоджуватимуть технічне завдання та вимоги. Крім того, обіцяють надавати на ринку ще й будівельні послуги. Дільниця розпочала роботу вже, а звертатись за консультаціями чи допомогою золотонісці мають змогу за телефоном приймальні комунального підприємства – 5-26-47.

Прибуток – зовсім не головна мета, адже чим наразі вельми переймаються у кабінетах Виконкому, так це підтримкою новостворених ОСББ. За словами посадовців, не підтримувати процес самоорганізації громади – величезна помилка, тому й цим об’єднанням намагатимуться допомагати всіляко. Окрім утворення нового гравця на ринку приватного обслуговування, анонсують нині й чимало цікавих сюрпризів, на які вже готують виділення коштів в майбутньому. Нині фахівці працюють над розробкою програми співфінансування проведення ремонтів багатоквартирних будинків, котру мають намір внести до бюджету на наступний рік.

– Ні для кого не секрет, що більшість вітчизняних багатоповерхівок майже вичерпали свій ресурс, тому капітальних ремонтів потребують давно. Самоорганізація – дуже позитивний момент, проте й не будемо забувати, що всі ці роки держбюджет цю проблему ігнорував, делегуючи головний біль на місцеві обмежені бюджети. Як наслідок, в будь-який момент можуть трапитись дійсно непередбачувані аварії і лишати місцевих жителів, котрі взяли на себе відповідальність у складний період, неправильно, – коментує нововведення керівник управління ЖКГ Олександр Флоренко.

В першу чергу програма діятиме на форс-мажорні випадки, коли в будинку об’єднання співвласників трапиться лихо, що потребує значних капіталовкладень. Згідно із законодавством, напряму міська рада фінансувати такі ремонти права не має, адже це – нецільове використання коштів. Тому й розробляють програму співфінансування, яку мають надію ухвалити на депутатській сесії.

Бонуси на членів ОСББ очікують і в інших сферах. Наприклад, у програмі ремонту дворових заїздів (частина проекту “Золотоноша власними руками”)  в першу чергу братимуть участь саме добровільні об’єднання громадян. Також на етапах розробки знаходиться програма часткового компенсування кредитів на комплексне утеплення будинків.

vodokanal-web