МБК відкриє новий сезон виставою “Мартин Боруля” [АФІША]

Театр повертається до Золотоноші. Після традиційної літньої перерви місцевий глядач може готуватися до нового сезону, котрий, як і торік, поєднає в собі чимало цікавих постановок від черкаських та столичних драматургів. Перша серія – візит постійних гостей Золотоноші із Черкаського драмтеатру імені Шевченка. 13 жовтня митці запропонують нам виставу на основі відомого твору Івана Карпенка-Карого “Мартин Боруля”.

У цій відомій трагікомедії складно знайти ідею, яка б за 130-літню сценічну історію не була б втілена на театральній сцені. Але тим і цікавий Карпенко-Карий, що через невибагливий сюжет, підказаний складною долею батька драматурга, він зміг не просто розкрити пласт взаємин кінця XIX сторіччя, але й дати їм оцінку, яка в багатьох моментах випередила його час. Через комедійний жанр Карпенко-Карий піднявся до вершин філософського усвідомлення буття.

marty-n-borulya-03

Людині притаманно чогось хотіти, кудись дертися, щось комусь доводити. Та ж чи насправді це потрібно? Куди дійдемо, як бажання здійсниться? Можливо, краще зупинитися? Заможний селянин Мартин Боруля, посварившись із поміщиком Красовським, затіває судовий процес, щоб довести, що він такий же дворянин, як і сам Красовський. Мрія стати вище, вагоміше цілковито поглинає героя, котрий з рештою за тією химерою втрачає здатність реального сприйняття світу.

marty-n-borulya-02

Головного героя вистави Мартина Борулю зіграє черкаський актор Юрій Берлінський, його дружину Палажку – Світлана Москаленко. Обидва вже відомі золотоніським поціновувачам за грою у комедії “За двома зайцями”, з якою колектив драмтеатру приїздив ще в лютому.

Запрошують глядачів на виставу 13 жовтня. Початок о 13:30 та 18:00, вартість квитка – 30 гривень. За довідками можна звертатись до міського Будинку культури – 5-33-29.

marty-n-borulya