У золотоніських лісах нарахували 500 гектарів “молодняка” [ФОТО]

Догляд за молодим лісом – один із пріоритетів у роботі золотоніських лісівників. Здійснюють його тут вручну або за допомогою механізованих засобів – культиваторів та кущорізів. Працюють наймані працівники, які вже не перший рік знають цю справу. Щороку лісгосп створює близько 50 гектарів нових лісових культур. Вони потребують ретельного догляду ще протягом 3-4 років. Лише завдяки цьому, на думку фахівців, можна виростити високопродуктивні насадження, розповідають в обласному управлінні лісового та мисливського господарства. 

– Майже половину робіт по догляду за культурами проводять вручну. Стають лісокультурниці з сапками і прополюють рядки та по півметра з одного і з іншого боку від них. Зазвичай, вони працюють у найменших одно- чи двохрічних насадженнях. Коли культури вже піднялися, для них підходить механізований догляд, – зазначає інженер лісових культур ДП «Золотоніське лісове господарство» Олена Лістрова.

За сезон золотоніські лісівники провели догляди на більш ніж 500 гектарів молодих насаджень. Адже уваги потребують не лише цьогорічні насадження, але й ті, що були створені протягом останніх трьох-чотирьох років. А дощове літо сприяло росту бур’янів, тому роботи додалося, особливо ручної.

lisgosp-molody-j-lsi-02-870_650

– Цього року з 50 гектарів лісових культур, які ми посадили, на 30-ти було проведено обробку гербіцидом проти бур’янів. Це значно полегшує і здешевлює догляд. Однак через погодні умови обсяги робіт все одно залишалися великими, – відзначила Лістрова.

У доросліших насадженнях проводять механізований догляд – кущорізами та культиваторами прибирають зайву рослинність. Завдяки цьому лісівники не лише відкривають доступ світла до маленьких сосонок, але й захищають їх від вогню, який може поширитися висохлою травою. Дуже важливо це зараз, коли вже який місяць зберігається найвищий клас пожежної небезпеки. А молоді насадження дуже вразливі.

– Проведення ручних і механізованих доглядів потребує великих затрат і матеріальних, і трудових. Однак вони необхідні, щоб у майбутньому тут виросли якісні, високоповнотні насадження. Це наша робота для наступних поколінь, – зауважив директор ДП Микола Бас.

Роботи з догляду насаджень триватимуть до закінчення вегетаційного періоду.

lisgosp-molody-j-lsi-01-870_650