Комунальники та рятувальники моніторили з неба торфові пожежі [ФОТО, ВІДЕО]

Вже декілька днів Золотоношу та її околиці огортають неприємні і нетипові для наших широт смог та специфічний запах. Притаманне подібне явище пожежам в природних екосистемах, проте жодні повідомлення про вогняне лихо на торфовищах з відповідних служб останнім часом не надходили. Полегшити роботу працівникам благоустрою вирішили місцеві активісти, взявшись за допомогу у виявленні джерел масштабного диму за допомогою безпілотного літального апарату.

Про використання комунальниками побутової авіатехніки під час моніторингу спалювання сміття повідомлялося раніше, нині ж технічні новації стали в нагоді в питаннях більш стратегічних не лише для міських фахівців благоустрою. Учора представники Управління ЖКГ та золотоніські рятувальники спільно з волонтерами та за сприяння Будинку дитячої та юнацької творчості здійснили моніторинг можливих місць загоряння торфу в безпосередній близькості до міста. Осередків вогню не виявили, а представники ДСНС за допомогою висотного спостереження змогли зробити більш детальні висновки щодо походження смогу. На їхню думку, причиною, враховуючи кліматичні умови та напрям вітру, стали пожежі у екосистемах на території сусідніх областей. Орієнтовно і найбільш ймовірно мова йде про Київщину.

смог

смог-870_650

Разом з тим, погіршують ситуацію і самі містяни, продовжуючи масово спалювати сміття та рослинні рештки. Хоч після активної роботи комунальників в цьому напрямку, кількість таких фактів значно зменшилась, проте час від часу садівники таки влаштовують масові сеанси задимлення. Приблизно так сталося і вчора, коли екіпаж УЖКГ, щойно завершивши авіа-моніторинг, вже мусив виїздити на декілька мікрорайонів, що опинилися у димовій завісі. Особливу туманність зафіксували на струнківському полі, де тамтешня господиня підпалила одразу п’ять величезних куп із сирою городиною.

Вже сьогодні відділ благоустрою в черговий раз закликає золотонісців втриматись від спалювання рослинних решток та нагадує про безкоштовні послуги від “Водоканалу” щодо їхнього вивезення.

смог

смог

02-1280x768 03-1280x768