Право на освіту – як можливість для самореалізації

До такої думки дійшли лідери учнівського самоврядування школи №3 – учасники клубу документального авторського кіно про права людини DOCUDAYS.UA. 29 вересня на базі проектного центру «В.А.М. Відповідальність. Активність” службою у справах дітей, молоді та спорту було проведено захід, присвячений Дню вчителя. До нього долучилася і вчитель правознавства Людмила Чанцева. 

Під час засідання кіноклубу було організовано показ документального фільму «Абетка» Мадлі Ляене. У фільмі розповідається історія Веле – 19-річної дівчини з Ліберії. Усе, чого вона прагне – навчитися читати й писати, щоб не відставати від свої доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я після довгих років громадянської війни в Ліберії, означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

Фільм викликав жваве обговорення, адже умови, в яких доводиться навчатися дітям в деяких африканських країнах, дуже складні, але всеодно для молоді – це єдиний шанс змінити своє життя. Учні висловлювали думки про необхідність захисту права на освіту та подальші реформи у школі.

Оксана Черв’якова

кінопоказ