Марш вишиванок на #ЗолоФест [ВІДЕО]

Одним із ключових моментів фестивального вік-енду в Золотоноші став велелюдний марш вишиванок, що крокував центральною вулицею міста. Декілька сотень золотонісців та гостей свята сформували барвисту колону біля пам’ятного знаку “Танк” на розі вулиць Черкаська та Шевченка, аби гуртом попрямувати до основного місця подій – літньої сцени, де мав відбутися гала-концерт переможців юнацького Фестивалю патріотичної пісні. 

Забігаючи наперед, варто зазначити, що такої концентрації традиційної української вишивки чи інших елементів вбрання, Золотоноша на своєму віку ще не бачила. Містяни підійшли до антуражу максимально креативно, зумівши оригінально прикрасити як себе, так і свій настрій. Не завадила ході й чимала, як для вересня, спека, що встигла до обідньої пори суттєво “насмажити” алею троянд.

Центральна площа зустріла золотонісців місцевим хітом, що став таким після відвідин Говерли – запальним треком “Я – українець”. Особливі емоції в цьому випадку відчував виконавець пісні. Юрій Васильківський, як член журі Фестивалю, крокував у перших рядах, а про своє здивування написав у свєому Facebook. Інша ж пісня, подарована Золотоноші ще одним членом суддівської бригади Анатолієм Гнатюком, регулярна лунала над площею протягом усього дня. Композиція “Чорнобривциве літо“, за спостереженнями деяких золотонісців, стала найбільш якісною тематичною піснею про місто, створеною за весь час його існування. Додають колориту і прізвища місцевих співавторів. Слова написала письменниця Ніна Жук, а музику написав відомий в наших краях діяч культури Віталій Степаненко.

Не обійшлося і без квіткової теми. Столиця чорнобривців, як вже встигли назвали місто деякі журналісти, що побували тут в рамках прес-туру, насиченим помаранчевим кольором майоріла ледь не на кожному куточку фестивальної локації. Із чорнобривців цього дня виготовляли не лише квітокові композиції, а й вплітали їх у волосся і, навіть, пекли у цьому стилі торти.

Закінчилася хода біля пам’ятника Шевченку, від якого учасники перейшли до виставкових композицій на території зеленої зони.