Золотоніщина має два тижні на обговорення адмінреформи

Два тижні має громада Золотоніського району на те, щоб усебічно обговорити всі об’єднавчі варіанти та визначитися з оптимальними. Як повідомляє видання “Прес-Центр“, про це йшлося під час засідання експертної групи з обговорення змін до перспективного плану Черкащини.

Відштовхуючись від обраної моделі, уже можна буде говорити про наступний етап роботи над утворенням громад Золотоніщини, наголосив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

– Ми проводимо засідання експертної групи для того, щоб подивитися, наскільки спроможними будуть ті чи ті варіанти об’єднаних громад, – розповів посадовець. – Під спроможністю мається на увазі здатність утримати школи, садочки, мед заклади й інші об’єкти соціальної сфери. Об’єднання й відбувається заради того, щоб наблизити соціальні послуги до людей на місцях. Адже, маючи власний ресурс, і не малий, спроможні громади самі вирішуватимуть на що спрямувати кошти. Тож треба з усією серйозністю поставитися до розгляду моделей об’єднання, провести усі необхідні фінансові розрахунки для проведення аналізу.

Заступник очільника області зауважив, якщо в районах є власні об’єднавчі варіанти, то їх необхідно опрацювати на місцях, визначити та обґрунтувати їхню здатність до існування.

– У першу чергу розуміти переваги об’єднання мають жителі населених пунктів, адже вони безпосередні учасники цього процесу, – відмітив Ярослав Березань. – Зараз Золотоніський район самодостатній. Однак це не стосується окремих його сільських рад. Завдання ж децентралізаційної реформи – забезпечити сталий розвиток усім територіям. Для розуміння переваг реформи важливим є проведення ґрунтовної інформаційно-роз’яснювальної роботи, зустрічей з громадами сіл та селищ.