Іспанські золотонісці привітали земляків з Днем Незалежності [ВІДЕО]

Далеко тілом, та поруч душею – українська діаспора на півночі Іспанії не лишилася осторонь святкувань 25 річниці Незалежності своєї рідної країни. Окрім допомоги землякам, наші емігранти, як склалося вже історично, не забувають про своє коріння будь-де, намаючись зберігати свою етнічну ідентичність.

Асоціація “Україна-Еускаді”, що об’єднує в своїх лавах українців із так званої Країни Басків (історико-культурний регіон на кордоні Франції та Іспанії), відзначила ювілей Батьківщини, зібравши на спортивно-сімейне свято українську громаду з усієї Басконії та Памплони. Передусім, за словами організаторів, вшановували усіх, хто боровся та бореться за незалежність України. Провели також командні змагання серед дітей та дорослих. 

Відео святкувань із палкими вітаннями надіслав до рідного міста екс-житель Золотоноші Артем Алюков, котрий разом з родиною вже півтора роки проживає у Більбао (адміністративний центр Країни Басків). Серед жовто-блакитної громади окрім золотонісців Черкащину представляють там ще дві родини.

Намагаються басконські діаспоряни брати участь в культурно-просвітницьких проектах і на своїй Батьківщині. Днями, як повідомляв Департамент освіти та гумполітики Черкаської міської ради, 30 учнів шкіл з обласного центру взяли участь в туристичному поході, присвяченому вшануванню пам’яті генерал-майора Ігора  Момота. Захід відбувся в рамках реалізації Міжнародного проекту “Україна-Еускаді”. Його ж волонтери виступають у ролі організаторів інтерактивного дитячого оздоровчого табору для молоді з Черкащини. Також українці нині допомагають Черкаському пансіонату ветеранів війни і праці, регулярно надсилаючи туди санітарний матеріал.