В лікарні відкрили сучасний центр гемодіалізу [ФОТО]

Золотоніська філія нефрології та діалізу від Черкаської обласної лікарні вже протягом тижня працює у тестовому режимі. Тепер пацієнтам із нирковою недостатністю, що проживають в Золотоноші та Чорнобаї, не треба буде три рази на тиждень їхати в Черкаси для проходження процедури гемодіалізу, що триває 4 години.

Як повідомляє Вичерпно, у нещодавно відкритому відділенні золотонісців обслуговуватиме 9 апаратів, на яких у дві зміни вже зараз проходять життєво необхідну процедуру 25 хворих. Загалом, у дві зміни на апаратах штучної нирки зможуть обслуговуватися близько 30 пацієнтів.

Закупівлю нових апаратів та ремонт приміщення повністю взяла на себе німецька фірма «Фрезеніус», яка вже надає на території нашої області послуги з гемодіалізу. Вся апаратура — новітнього зразка та високоякісна. Її виготовляє сам «Фрезеніус»,  а також фірма виробляє витратні матеріали для процедур.

Це приклад державно-приватного партнерства, відзначив під час сьогоднішнього огляду приміщення голова ОДА Юрій Ткаченко:

– Компанія вклала у цю філію більше 3 мільйонів 67 тисяч гривень. Крім того, в обласну лікарню вони інвестували більше 3 мільйонів 311 тисяч гривень в ремонт і 4 мільйони 611 тисяч гривень в обладнання. У цілому «Фрезеніус» інвестував на Черкащині 16,5 мільйонів гривень, – розповів Ткаченко

 

За його словами, пріоритетом для обласної влади залишається створення таких центрів і в інших районах області.

– Нам необхідно створити такі діалізні центри ще в центральній частині області. Взагалі було б ідеально, якби такі центри були в кожному районі. Бо ви тільки уявіть, людині три рази на тиждень необхідно їздити в Черкаси. А це все час, дорога, які цим людям іноді доводиться долати не в дуже гарному самопочутті. Зараз ми визначаємося, в яких містах ще створити такі центри. Можливо, це буде Городище і Корсунь», — поділився планами голова Черкаської ОДА.

Подібні діалізні центри вже діють в Умані та Звенигородці.

На подальшу співпрацю сподівається і заступник директора ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» Дмитро Михайловський.

– Ми вже досягли чудового результату. Ми й надалі йтимемо цим шляхом і будуватимемо цілу мережу. 20-25 кілометрів має бути транспортна відстань до центрів, наразі цього недостатньо, але останнім часом зроблено вже чимало. Пригадайте, 5-6 років тому пацієнти з Умані їздили три рази на тиждень в Черкаси. І найголовніше, покращилася якість надаваних послуг, – коментує відкриття Михайловський.

Наостанок, головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник наголосив, що на державному рівні має вирішуватися питання трансплантації, оскільки одним гемодіалізом проблему ниркової недостатності не вирішити.

Цього року на процедуру гемодіалізу для «нирочників» Черкащини виділено 56 млн грн. Всі хворі в повному обсязі отримають дану процедуру.

центр гемодіалізу 01 центр гемодіалізу 02 центр гемодіалізу 03