Валерій Клименко » Майстерність, помножена на творчість, – шлях до успіху

Майстерність танцю – це висока ступінь художньої довершеності у створенні і виконанні хореографічних творів. Основні її складові – талант і базова хореографічна школа, як викладачів-керівників так і виконавців-учнів. Істинна майстерність починається там, де віртуозне володіння технікою слугує розкриттю внутрішнього смислу танцю, вираженню його образного змісту та ідеї.

Саме таким прагненням до високої майстерності відзначався звітний концерт відомої і добре знаної не лише у Золотоноші та області, а й за межами України хореографічної студії “Успіх”, що відбувся на сцені Золотоніського МБК 16 червня. Керівники студії – Сергій Савченко, Інна Лісун та репетитор Богдана Лапченко – справжні майстри з великої літери, чудові педагоги, котрі зуміли згуртувати великий і дружний колектив однодумців – юних танцівників-артистів. Програма чудового, яскравого концерту складалася з 30 номерів народного, бального, естрадного, сучасного танців і тривала близько двох годин.

Доброзичлива публіка надзвичайно тепло приймала народні танці, які становили основу різножанрового, різнобарвного концерту. Тут і український привітальний, фінська полька, корякський танець і його стилізація, білоруська “Лявоніха”, єврейський “Кравець Ізя”, американський ковбойський, східні і, звичайно, іскрометний, неперевершений “Гопак”, від якого глядачі були просто у захваті. Мене, особисто, вразила композиційна довершеність танців, відпрацьованість рухів і жестів, технічна складність і синхронність виконання, неабиякий артистизм юних артистів. А яке захоплення залу викликав вишуканий, піднесений, аристократичний “Кадетський вальс”!

Звiтний_ [870_650]

Дуже порадували виступи наймолодших учасників концерту, що вразили щирістю і непідробною безпосередністю. Молодша, середня і старша групи у “Новому хопу” продемонстрували вільне володіння тілом, розкутість, ритмопластику, відчуття сучасної хореографічної партитури. У колективі “Успіху” виросли чудові солісти: Олександр Озірський, Олександр Пономар, Єлизавета Єганова, Назар Головачук, Євгенія Шитик, Олександр Скорик, Вікторія Андрєєва, Костянтин Озірський, Валерія Піскун, Марія Степаненко, Ліна Казка, Анастасія Карасьова. Але справжніми, беззаперечними зірками вже стали улюбленці публіки – Валерія Лісун та Дар’я Марченко. Технічна віртуозність, граційне завершення кожної пози, руху, музикальність, емоційна наснага притаманні цим примам.

Писати про змістовний, прекрасний звітний концерт можна багато. Хочеться побажати всім учасникам програми відмінного здоров’я, бажання вдосконалюватися, творчо зростати і приносити глядачам справжню естетичну насолоду.

Валерій КЛИМЕНКО, відмінник освіти України
Тижневик «Златокрай», спеціально для zolotonosha.ck.ua

Звiтний_2016 [870_650]