Іспанські фахівці вивчали гідросистему Золотоноші в рамках ймовірного кредитування від ЄБРР

Топ-темою для золотонісців уже протягом кількох тижнів є аварійна ситуація на вулиці Шевченка, яка внесла корективи у розмірене життя, мабуть, чи не кожного мешканця міста. Неможливість руху транспорту центральною магістраллю створює для них певні незручності, як і для суб’єктів господарювання, які розташовані там. Однак, судячи з реакції людей-учасників зустрічей з міським керівництвом, що відбуваються мало не щодня на різних кварталах, можна говорити про те, що більшість з розумінням ставиться до цієї проблеми, лише хоче знати, на якому етапі перебувають ремонтні роботи.

Варто зазначити, що наразі міська влада займається не лише ліквідацією надзвичайної ситуації, а й здійснює у цьому напрямку масштабні напрацювання на перспективу. Зокрема, має намір отримати кредит від Європейського банку реконструкції і розвитку для заміни усієї міської системи водопостачання та водовідведення, адже протяжність труб містом лише останньої складає більше 162 км. Усі вони – різного діаметру і матеріалу та закладені ще у 70-і роки, а водопровідні – ще раніше, у 50-ті.

Минулого тижня у рамках цього проекту у Золотоноші побували іспанські фахівці. Зазвичай, ЄБРР під реалізацію свого кредиту залучає європейську продукцію, тобто, підтримує вітчизняного виробника, тим самим, кредитуючи “неживими” грошима. І може так статися, що саме іспанські товари “зайдуть” до нашого міста, як частина кредитної лінії від Європейського банку. Адже Іспанія славиться добре розвиненою металургією, це – саме та галузь, яку Україна, на жаль, нині втрачає. Якість її металу – надзвичайно висока і не йде ні в яке порівняння з китайською продукцією, до якої ми звикли. Якщо взяти, наприклад, звичайні водопровідні краники виробництва Китаю, вони вже через рік просто “розсипаються”.

Іспанські гості завітали до Золотоніської гімназії, на базі якої споруджуватиметься басейн, Домантівського водозабору, звідки постачається вода на місто, і до місця, де будується резервуар чистої води. За словами іноземців, вони хочуть побачити все на власні очі, “промацати” руками найменші деталі, щоб їхній проект, написаний під кредит ЄБРР для Золотоноші, був конкурентоздатним і вони розуміли насправді, з чим мають справу.

співпраця

А напередодні цього візиту міський голова Віталій Войцехівський і його перший заступник Олег Масло побували у самій Іспанії, на кількох заводах з виробництва освітлювальних приладів, трубопровідних засувок, арматури тощо. За словами Масла, у цій країні переважає сімейний бізнес або кооперація. На підприємствах, які відвідали золотоніські посадовці, не існує чітко встановленого графіка роботи та фіксованої заробітної плати: будь-яка людина без відповідної спеціальної підготовки може тут працювати. Скільки зробив – стільки й отримав. Звісно ж, існує група фахівців, які здійснюють інженерні розробки продукції і її тестування, однак переважна більшість – прості робітники. Особливий інтерес у золотонісців викликала продукція заводу з виробництва запірної арматури та іншого водопровідного обладнання.

Партнерство з іспанцями триватиме й надалі. Обидві сторони мають надію на плідний результат.