За перевищення норм скидання відходів суд стягнув штраф із «Сільверфуду» та ЦРЛ

Директор КП “Міський водоканал” Сергій Кузнєцов розповів про нинішню роботу очисних споруд. На щотижневій нараді комунальників фахівець зазначив, що наразі щотижня беруться проби для аналізів скидів аж трьома  лабораторіями: “Черкасиводоканалу”, черкаського “Азоту” та “Черкаського лабораторного центру”. Представники цих установ відбирають проби у трьох точках, зокрема, вище і нижче місця скидів.

Поки що результати аналізів, що стають відомими через 5 днів, у цих лабораторіях відрізняються. Однак усі вони дають змогу відслідковувати позитивну динаміку. Значну роль відіграє процес хлорування та природне очищення.

– Сертифікована лабораторія КП “Міський водоканал” здійснює контроль за якістю скидів основних підприємств міста, особливо за тими, де відсутні локальні очисні споруди. Часто результати лабораторних досліджень не відповідають допустимим нормам відповідно до правил прийому стічних вод. У таких випадках комунальне підприємство виставляє штрафи, доходить і до судових позовів, – розповідає Кузнєцов.

За словами очільника «Водоканалу», на користь комунальників вже винесене судове рішення про відшкодування збитків, завданих підприємством “Сільверфуд”. Також відхилено апеляцію і залишено правомірними штрафні санкції щодо діяльності Центральної районної лікарні. Нині ж готуються документи з претензіями до ТОВ “Агросптиця”.

Згідно з розпорядженням голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка розроблений план внесення біоензимів – препаратів  для ліквідації та утилізації нечистот біологічного походження. Вже затверджений і графік встановлення комунальним підприємством станцій для автоматичного відбору проб.

За матеріалами тижневика «Златокрай»