Золотоніські села потерпають від нашестя диких кабанів

На поле, як на спецоперацію. З весни сільськогосподарські підприємці на Черкащині, перш ніж вибратися до себе на поле, збирають спорядження, озброюються петардами та іншими відлякуючими засобами. А все через стада диких кабанів, що занадилися руйнувати врожай, і не тільки. – повідомляє vikka.ua.

“Позавчора ми намагалися вигнати свиню з поросятами, а потім вже вона за нами ганялася”, –  так В’ячеслав Стеблина описує вже звичну ситуацію на полях у селі Шабельники Золотоніського району. Аби вберегти врожай, чоловіки охороняють свою територію і в день, і вночі.

Потерпає чоловік від такого нашестя разом ще з п’ятьма господарниками. Цьогоріч вони вперше орендували паї на території п’ятдесяти гектарів. Аби посіяти врожай, позичали гроші у друзів та брали кредити, і аж ніяк не розраховували, що кукурудза стане принадою для диких тварин.

кабани

– Думали, що позбулися їх ще під час посіву, але помилилися. Ось нещодавно тільки за чотири години вони знищили гектар кукурудзи. Спочатку відгонили їх петардами, то вони наче і боялися, а зараз уже звикли. Кидаємо, шарахкаємо, а їм хоч би що. Страшно туди й заходити, – розповідає підприємець.

Селяни, здається, уже випробували всі засоби, аби відлякати диких тварин, проте нічого не допомагає. Не спрацювала і загорожа під напругою.

– Такі електропастухи ефективні, коли кабани пересуваються поодинці та ще й у повільному темпі. Біжучи стадом, вони просто зносять дроти. До того ж усвідомлення того, що кабана щось зачепило, приходить до нього аж тільки через кількадесят метрів, – констатує чоловік.

В’ячеслав Стеблина із товаришами звернувся зі “свинячою” проблемою до сільського голови, а той до місцевих мисливців, які тримають неподалік угіддя. Однак там тільки руками розводять: чіпати кабанів не можна, бо мисливський сезон ще не відкрито.

“Нам заборонили їх чіпати. Кажуть, якщо кабана убити, автоматично стаєш браконьєром, навіть якщо захищаєш своє майно”, – констатує чоловік.

В’ячеслав Стеблина також додає, що від такої пошесті страждає не тільки їхнє село. У сусідній Дмитрівці вепри взагалі почувають себе як удома.

“Ходять по селу, заходять у хати. Порядкують на городах, виривають картоплю. Тож там селяни теж від них не в захваті. Готові навіть їхати до чиновників”, – каже В’ячеслав Стеблина.

Як зазначив головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Рибалка, добування мисливських тварин справді дозволяється лише у мисливський сезон та відповідно до затверджених лімітів. Однак з 1 серпня відповідно до ст. 19 Закону України “Про мисливське господарство та полювання” дозволяється добування самця кабана та його молодняк, здатних до самостійного існування.

– За результатом зимового обліку мисливських тварин у мисливських угіддях, що прилягають до села Шабельники Золотоніського району, дійсно спостерігається перевищення оптимальної чисельності дикого кабана. Враховуючи це, користувачу мисливських угідь у вищезазначеній місцевості надано ліміт на добування дикого кабана, – зазначає Володимир Рибалка.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства радять з цим питанням звертатися до користувача мисливських угідь – ТОВ СМГ “Національний союз мисливців” (Золотоніський р-н, с. Бубнівська Слобідка, вул. Л. Фесуна, 82, кв. 5).