Золотоноша співпрацюватиме з міжнародною Школою рівних можливостей

На ім’я міського голови надійшов лист за підписом голови правління громадської організації “Київська Школа Рівних Можливостей” Лариси Колос з пропозицією про співпрацю. Мова йде про реалізацію соціальних проектів, спрямованих на зміцнення й розвиток громади, поліпшення якості послуг окремим групам громадян, налагодження взаємодії і взаємодовіри між владою та громадою.

Вищезгадана організація офіційно зареєстрована у 2002 році і за час свого існування успішно реалізувала понад 80 проектів, актуальних для нашої країни та її регіонів. Втілювала ідеї за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, структур  ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу та Єврокомісії, посольств низки європейських країн та США, Міжнародної організації праці.

З перших днів проведення АТО на Сході країни “Київська Школа Рівних Можливостей” співпрацює з представниками місцевої влади і громадами у наданні допомоги бійцям, сім’ям учасників військових дій, внутрішньо переміщеним особам тощо. У своїй роботі використовує сучасні технології надання послуг і спільного вироблення моделей поведінки. Тепер свої напрацювання члени організації хочуть передати активістам Золотоноші, а також людям, що потерпають від будь-якої дискримінації чи знаходяться у пошуку робочого місця, цілей життя, виходу зі скрутного становища. Для передачі знань і досвіду вони залучатимуть кращих фахівців України.

Ініціатором такої співпраці між Золотоніською міською радою і громадською організацією виступила сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Мозгова, яка вже брала участь у реалізації одного з проектів, що стосувався соціалізації дітей-інвалідів.

– На вибір спілці було запропоновано 4 області: Чернігівську, Житомирську, Черкаську та Івано-Франківську. Перевага віддавалася тим міським чи сільським громадам, де місцева влада найбільш відкрита і налаштована на співпрацю. Головна умова такого співробітництва – найменше витрат з боку іншої сторони, адже участь громади обмежується лише адміністративно-організаційною підтримкою, наданням приміщень для проведення “круглих столів”, тренінгів, матеріально-технічним забезпеченням проектних заходів тощо, – розповідає деталі співпраці Мозгова.

Вивчивши “Стратегію розвитку міста Золотоноша до 2020 року“, члени “Київської Школи Рівних Можливостей” запропонували нашому місту два проекти. У рамках першого – “Поліпшуючи якість послуг, підвищуємо якість життя!” – планується вдосконалення моделі співпраці неурядових організацій з місцевою владою, підвищення їхнього потенціалу, вивчення і впровадження сучасних технологій роботи з людьми із використанням можливостей театру та арттехнологій. Передбачено створення документального фільму “Сучасна Золотоноша очима переселенців” та методичного посібника “Форум-театр як соціальна послуга”, які будуть використовуватися у подальшій роботі після закінчення проекту.

Інший проект – “Взаємна довіра і спільні зусилля влади й громади – запорука розвитку міста і покращення якості життя людини” – спрямований на формування сильної громади міста, зміцнення довіри і взаєморозуміння різних груп населення, включаючи внутрішньопереміщених осіб, демобілізованих воїнів АТО, членів сімей військовослужбовців.

Міський голова Віталій Войцехівський висловив свою однозначну позицію щодо можливості такої співпраці:

– Дуже хороша справа, і ми можемо лише подякувати членам “Київської Школи Рівних Можливостей”, які зупинили свій вибір саме на золотоніській громаді. Усе, що залежатиме від міської влади, ми безперечно будемо робити, – зазначив міський голова.

 

Тижневик «Златокрай»,

Спеціально для zolotonosha.ck.ua