Благоустрій, правопорядок, довідки та субсидії: голови квартальних комітетів отримали від посадовців відповіді на свої питання

Висока активність, обізнаність, налаштованість на співпрацю з місцевою владою та готовність до сприймання та донесення мешканцям нової інформації – такими характеристики нині можна надати головам квартальних комітетів, котрі знову масово збиралися у стінах Міської ради минулого тижня.
Обговорювали очільники мікрорайонів питання комунальні, безпеки руху, діяльність правоохоронців та ще раз намагались зрозуміти і узгодити нову систему видачі довідок населенню.
Досить плідно відбувся діалог з начальником УЖКГ Олександром Флоренком, який розповів про роботу нового відділу контролю за благоустроєм. У цій структурі всього два працівники – начальник Максим Антипович та головний спеціаліст Олександр Городинець. Слідкують за дотриманням правил співіснування у місті. Серед обов’язків зокрема – спонукання керівників підприємств, приватних підприємців, мешканців косити бур’яни на прилеглій території, прибирати будівельне сміття, не спалювати сухе листя тощо. Цілком нормальна європейська практика, котра, втім, доволі часто викликає немало претензій серед деяких містян.
Як повідомив Флоренко, у штаті комунального господарства є лише чотири косарі, які не в змозі своєчасно обкошувати всю територію міста, тому без допомоги громади з цією роботою не впоратися. Порядні господарі це розуміють і їм не треба нагадувати про їхні прямі обов’язки, але є й такі, яким “допомагають” лише вручені приписи та складені протоколи про штраф. Очільниці кварталів попросили звернути увагу на нескошені ділянки. Мова йде розу вулиць Гоголя – Миколаївська, ділянки на Черкаській (біля мосту), Канівській, Заводській, Благовіщенській (біля недільного ринку), 23 Вересня (біля новобудови поруч з будинком 90Г). Дехто з квартальників нерозуміюче знизував плечима, мовляв: “Чи не можуть вийти на громадські роботи ті, хто стоїть на обліку у Центрі зайнятості?”
Начальник управління пообіцяв Раїсі Титаренко (квартал №3) вплинути на забудовників по вулиці Богодухівській, з території яких вибігають пси. Запевнив також, що обпиляне гілля на Коробкова та Піддубного заберуть, а дозволу на санітарну обрізку дерев ніде брати не потрібно.
Також Флоренко розповів про надзвичайну ситуацію, яка склалася на міському самоплинному колекторі та роботи, які там проводяться. Азбестобетонні труби віджили свій термін експлуатації і потребують повної заміни. Як показала підземна відеозйомка, система водовідведення перебуває в аварійному стані, коштів у міському бюджеті на нові труби та роботу з їх заміни немає, але обласне керівництво з надзвичайних ситуацій не вбачає в цьому катастрофи. Наразі міський голова звертається до Кабінету Міністрів, Фонду регіонального розвитку, шукає джерела фінансування для ліквідації цієї аварії. За його словами, проїзд центральною вулицею – дуже небезпечний і сподіватися на те, що “провалиться хтось, а не я”, не варто.
На прохання Тамари Побиванець з першого кварталу покласти “лежачого поліцейського” у Згарях (навпроти магазину, бо на пішохідний перехід ніхто з водіїв не зважає), зауважив, що це – неможливо, адже дорога йде під гору. Другою причиною є те, що не всі мешканці мікрорайону погодяться на це. Як свідчить досвід вулиці 23 Вересня, де сталося 2 дорожні пригоди, всього за тиждень після його встановлення до управління надійшло колективне звернення від громади вулиці, щоби цей штучний обмежувач руху був зрізаний. Інформація ж про придбані камери, які фіксуватимуть порушення правил дорожнього руху, та встановлення 24-х нових додаткових знаків на вулицях міста не заспокоїла присутніх: “Вони тих знаків не бачать!”.
Стандартне шахрайство з новим обличчям
Старший інспектор поліції Андрій Яронний відповів на численні запитання голів кварткомів. Начальнику відділу внутрішньої політики Володимирові Дикому, який, зазвичай, головує на таких зібраннях, не довелося представляти цього правоохоронця – з багатьма він був знайомий і давно співпрацює.
Полісмен розповів про надщільний графік своєї зайнятості: охорона об’єкта (місця аварії на колекторі), розгляд скарг і заяв, виїзд на виклики, рейди і, наостанок, нічне чергування з виявлення крадіїв дротів з 24-ї до 5-ї ранку за рахунок власного часу. Цим він пояснив, чому (іноді) голова квартального комітету не може зв’язатися з ним по телефону. У таких випадках варто телефонувати за номером “102”, де фіксуються усі повідомлення. Яронний зауважив, що за викликом авто державної служби охорони повинне доїжджати із ввімкненим звуковим спецсигналом до місця проблеми всього за 3 хвилини. Зрозуміло, що в такому випадку водій перевищує швидкість. Та чи потрібна буде комусь допомога через годину, півтори?
Відбуваються постійні відпрацювання щодо розповсюдження наркотиків та самогоноваріння. Для цього залучаються бійці Нацгвардії. Також правоохоронець проконсультував, у якому форматі голови кварталів повинні видавати характеристики на мешканців.
Серед першочергових проблем, що стоять на порядку денному місцевої полііцї, – боротьба з шахрайством, що процвітає у всіх його проявах. Найчастіше, це – вимагання грошей по телефону у нічну пору під приводом “потрапив в аварію”, “збив людину” тощо. До того ж, блукаючи містом у пошуках обійсть стареньких, заїжджі гастролери пропонують їм обмін старих сотенних купюр на нові. Інспектор акцентував увагу присутніх на тому, що про всі надзвичайні події на кварталі вони повинні вчасно інформувати правоохоронців.
– Ми не можемо знати кожного з десяти тисяч мешканців мікрорайону. Та якби сусіди чи голова кварталу повідомляли про стрілянину на вулиці та наявність обріза у чоловіка, то, можливо, вбивства і не сталося б, – зазначив Яронний.
На його прохання, кожен квартальний повинен промоніторити неблагонадійних жителів мікрорайону і надати адреси дільничному. Наостанок силовик розповів, як службовці місцевого відділу поліції боряться із самогоноварінням. Нещодавно за двома адресами у Піщаному вилучили таку кількість наркотичного зілля, яку за рік не збирали в Золотоноші. Ліквідували наркопритон на Гоголя.
– Наш начальник, Олександр Охріменко, вдень і вночі на роботі – на обшуках, затриманнях, рейдах, чергуваннях. І з нас вимагає повної віддачі, щоби в період реформування ніхто із золотонісців не відчував себе незахищеним, – зазначив він.
Зареєстрований – ще не означає, що тут і проживає
Про алгоритм видачі довідок про склад сім’ї розповіла начальник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), що знаходиться у приміщенні БТІ на вулиці Незалежності, Оксана Величко.
Щоб запобігти недоречностям, повторній видачі документів, зняти напругу серед людей, очільники кварталів повинні вписувати повністю прізвище, ім’я та по батькові особи, якій видають довідку. До того ж, вказувати назву та номер документа, на основі якого роблять запис. Вона акцентувала увагу слухачів на тому, щоб вони розрізняли поняття “зареєстрований” і “фактично проживає”, бо іноді особа прописана за однією адресою, а проживає – за зовсім іншою.
– Коли сумніваєтеся чи не володієте достовірною інформацією, керуйтеся будинковою книгою. У разі її відсутності, перестраховуйтеся, знімайте із себе відповідальність і пишіть “Зі слів”, – порадила Величко.
Ці дані повинні 100-відсотково відповідати дійсності, бо вони є першоджерелами, на основі яких подаються зведення у міграційну службу та відділ реєстру виборців. Софія Вервикишка із кварталу №13 попросила виготовити зразки таких довідок, щоб людям не доводилося по кілька разів курсувати між головою кварталу та ЦНАПом. Очільник центру заручилася підтримкою квартальних, які допоможуть облікувати тих громадян, котрі мешкають у багатоповерхівках і не мають ні будинкових книг, ні печаток – не обслуговуються приватним товариством і не стоять на балансі в УЖКГ.
Про нововведення у нарахуванні субсидій розповіла начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління праці Ірина Коцар. Ніби продовжуючи попередній виступ, вона зауважила, що субсидії нараховуються лише на тих, хто фактично проживає у домоволодінні. Субсидія на наступний рік нараховується автоматично, для цього треба власникам приватних садиб лише поновити довідку про склад сім’ї, надавши її в тому місяці, в якому подавалися документи для отримання цього виду державної допомоги. За її словами, субсидії на енерго- і водопостачання зберігаються і на літній період, а нараховані кошти на газопостачання держава повернула у свою казну.
За матеріалами тижневика “Златокрай”