Золотонісців знайомили із шахрайськими схемами роботодавців

Золотоніський міськрайонний  центр зайнятості задля убезпечення шукачів роботи від можливої нелегальної праці запрошує на семінари фахівців Пенсійного Фонду України  для роз’яснення переваг легальної роботи. Жити в заможній та незалежній країні прагне більшість українців. Частина ж роботодавців, на думку фахівців Центру, користуючись економічними труднощами, які переживає наша держава, вишукують схеми ухилення від сплати єдиного соціального внеску і виплачують заробітну плату «у конвертах».

Черговий подібний захід відбувся учора. На семінар, під час якого золотонісці опановували техніку пошуку роботи та використання джерел інформації про вакансії, окремо запросили заступника начальника  місцевого управління Пенсійного Фонду Олену Богдан. Вона розповіла слухачам про новий веб-порталу відомства, на якому громадяни можуть зручно і оперативно взаємодіяти з органами ПФУ. Існує й можливість дистанційного отримання послуг, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду. Фахівець пояснила, як зареєструватися на сайті та надала свої аргументи про те, що нелегальна зайнятість послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів і, відповідно, це впливає на нарахування пенсій. Окремо присутні підняли питання про те, що робити, якщо недостатньо страхового стажу.

Продовжила семінар спеціаліст центру зайнятості Наталія Котишева, яка,  крім інформації про джерела вакансій під час пошуку роботи,  зупинилась на питанні шахрайства. Обговорювали учасники заходу усі схеми, котрі можуть застосовувати так звані «роботодавці» для того, щоб наживатися на чужих проблемах. Підсумком зустрічі став висновок про те, що легалізації заробітної плати альтернативи немає. І суспільство це має нарешті усвідомити.

центр зайнятості [870_650]