Рятувальники провели тематичний день для дітлахів із «Придніпровки» [ФОТО]

В дитячому оздоровчому таборі «Придніпровський», що знаходиться в селі Благодатне, рятувальники золотоніської пожежної частини провели навчально-показове заняття для малюків та педагогів. Розпочався день на подвір’ї закладу, куди співробітники привезли справжній пожежно-рятувальний автомобіль. Розповідали про завдання служби «101», щоденну діяльність пожежних і продемонстрували елементи бойового спорядження та захисний одяг.

Фахівці пояснили малюкам процес гасіння пожеж та як рятувальники, використовуючи апарати на стисненому повітрі, працюють у непридатному для дихання середовищі. Довідалися діти в першу чергу підступності та небезпечності диму: перебуваючи кілька хвилин у задимленому приміщенні, можна знепритомніти. З осередку ж пожежі, як відомо, слід вибиратися поповзом, а органи дихання затуляти вологою хустинкою.

дснс_01На практичному занятті таборята побачили у дії також аварійно-рятувальне обладнання. Зокрема, за допомогою гідравлічних ножиць фахівці з легкістю розрізали металевий прут. Продемонстрували й роботу пневматичної подушки, що за декілька секунд підняла автомобіль. Таке спорядження незамінне у випадку ліквідації аварій, ДТП та інших надзвичайних подій.

Особливо ж припало до душі малюкам приборкання умовної пожежі. Насамкінець учасники ще раз повторили номери служб екстреного реагування та пообіцяли дотримуватися правил безпеки, а педагоги висловили сподівання на подальші зустрічі малечі з рятувальниками. Такі заходи, на їхню думку, особливо виразно запам’ятовуються молоді, формуючи поважне ставлення до вимог безпеки життєдіяльності.

дснс_02

дснс_03 дснс_04 дснс_05