Золотонісці взяли участь у програмі «Партнерство з містами Німеччини» [ФОТО]

У Києві в рамках проекту «Партнерство з містами України» відбувся перший круглий стіл за участю українських територіальних громад, що підтримують партнерські відносини з територіальними громадами Німеччини. На цьому заході були представлені різні можливості підтримки німецько-українського міжмуніципального співробітництва. Крім того, круглий стіл надав усім учасникам від українських територіальних громад можливість для обміну інформацією про поточні проекти та проблеми міжмуніципального співробітництва, а також для об’єднання у мережу. У заході взяли участь 52 представники 35 територіальних громад, пов’язаних з Німеччиною партнерськими відносинами.

Ульріх Кальтенбах, заступник начальника відділу у німецькому Федеральному міністерстві економічного співробітництва та розвитку (BMZ), представив інформацію про діяльність міністерства для сприяння німецько-українському співробітництву. Він наголосив на важливості роботи не лише виконавчих організацій міністерства, але й діяльності громадянського суспільства, церков, політичних фондів та місцевих підприємств для муніципального та двостороннього німецько- українського співробітництва. Він також зазначив, що співпраця і взаємодія задля розвитку, як це відбувається, наприклад, в рамках згаданого проекту, є дуже бажаною. Співпраця між територіальними громадами України та Німеччини може відбуватися з питань екології, енергетики, самоврядування та сталого розвитку міст.

партнерство з містами україни 02

Доктор Михайло Гамалій, керівник проекту «Партнерство з містами України», представив можливості підтримки, що надається в рамках цього проекту. Зокрема, українські міста, які підтримують партнерські відносини з Німеччиною, тепер можуть звернутися до трьох координаторів, діяльність яких фінансується Фондом Конрада Аденауера, і які надають інформацію про проект, проводять консультації, а також координують проведення двосторонніх зустрічей та візитів делегацій. Окрім можливостей об’єднання в мережу у рамках круглих столів і конференцій, надалі в рамках проекту та двостороннього партнерства за необхідності організовуватимуться зустрічі з нагальних регіональних або тематичних питань, а також надаватиметься фінансова підтримка.

Нині здійснюється підбір інтегрованих фахівців для двох німецько-українських партнерств. Інші муніципальні партнерства вже підтвердили свою зацікавленість у підтримці їхньої співпраці з такими виконавцями, які працюватимуть в українських громадах.

партнерство з містами україни 05

Нагадаємо, на початку липня представники саксонського міста Штольберг вдруге завітали до Золотоноші в рамках нещодавно розпочатої співпраці. Дебютна зустріч із ними відбулася ще на початку травня. Іноземці презентували сучасний ендоскопічний комплекс для Центральної лікарні та пообіцяли сприяти взаємовигідним контактам. Співпраця ж, завдяки довгим перемовинам посадовців Золотоніського виконкому з німецькою стороною, розпочалася саме того дня. Водночас було задекларовано, що діяльність гостей у Золотоноші одним візитом не обмежиться. Делегація прибула з цілком конкретною метою – налагодження двосторонньої та всеосяжної роботи обох міст у найрізноманітніших сферах.

Головні цілі останнього візиту – відкриття хаб-центру у Золотоноші, доукомплектування лікарні та допомога Пожежній частині. Окремо німецька сторона запросила міських фахівців до відвідин Штольберга. Там золотонісці знайомитимуться із німецькою комунальною сферою, а також принципами безвідходного побутового виробництва, що в певній мірі вирішує і екологічні, і енергетичні проблеми.

Фото: Ярослав Костюк / Engagement Global

партнерство з містами україни 01партнерство з містами україни 03 партнерство з містами україни 04