92 гектари яблунь: фото-екскурсія на “Золотоніські сади” [ФОТО]

Сучасне українське підприємство “Золотоніські сади” працює вже понад 10 років. Тут вирощують різноманітні сорти яблук – Гала, Голден Делішес, Джонаголд, Айдаред, Бребурн, Глостер, Ренет Симиренка. Самі сади розкинулися на 92 гектарах в екологічно чистому та мальовничому регіоні України — у золотоніському селі Гладківщина.

Історія садівництва тут почалася з 1959 р. Тоді був створений садівничий радгосп ім. Суворова. Вирощували на цих землях яблука, смородину, аронію, полуницю, виноград, груші. Багатим врожаям високоякісних фруктів у цьому районі сприяли такі фактори як родючий ґрунт, велика кількість вологи, ідеальні кліматичні умови. У 1982 р. краща садова бригада представляла рекордний врожай. За часів перебудови садівничі традиції на Гладківщині були втрачені.

З настанням ХХI ст. садівництво почало відновлюватися за новітніми технологіями. У 2005 р. була створена нова програма садівництва інтенсивного типу за голландською технологією. Тоді і було засновано підприємство “Золотоніські сади”.

Велика частина саджанців була завезена з Голландії, частково — з Польщі та України. І місцеві, і «гостьові» дерева почуваються у нас максимально комфортно. Збір плодів виробляємо вручну, при такому зборі яблуко практично не пошкоджується. Тривале зберігання яблук забезпечуємо в сучасних холодильних камерах, максимальне завантаження яких 3400 т. Сховище було побудовано за новітніми технологіями, – розповідає комерційний директор підприємства.

На сьогоднішній день у садах вирощують більше 252 тис. яблунь.

Фото: AGRONEWS

zolotonoshinski-sadi1-808

zolotonoshinski-sadi4-811 zolotonoshinski-sadi5-812 zolotonoshinski-sadi6-813 zolotonoshinski-sadi7-814 zolotonoshinski-sadi10-817 zolotonoshinski-sadi11-818 zolotonoshinski-sadi12-819

zolotonoshinski-sadi2-809 zolotonoshinski-sadi3-810 zolotonoshinski-sadi8-815 zolotonoshinski-sadi9-816