Тимчасову комунікацію на Шевченка будуватимуть близько двох місяців [ВІДЕО]

Через аварію на колекторі південна частина Золотоноші залишилася без водопостачання. Обвал асфальту стався в центрі міста під колесами вантажівки. Окрім пошкодження на трубі колектора також на чотириметровій глибині виявлено часткове руйнування колодязя. Позавчора спеціалісти «Водоканалу» змогли запустити в роботу відремонтовану частину колектора, – розповідають у своєму сюжеті кореспонденти ТРК “Рось”.

Каналізаційній системі вже понад 40 років. Профілактичні роботи увесь цей час не проводилися, бо для цього потрібно було б розкопувати центральну частину міста, а відтак і перекривати рух основною магістраллю Золотоноші. Саме під нею прокладені колодязі та труби. Стратегічним шляхом щодня проїздять вантажівки, а останнім часом – ще й техніка військової частини, яка повернулася із АТО. Таке навантаження, кажуть місцеві чиновники, і спричинило аварію.

– В момент, коли ми почали засипати перший прорив, виник другий прорив. Тут провалилася велика вантажна машина. Причини цьому – руйнування тих колодязів каналізаційного колектора, які є заасфальтованими. Тобто ми їх не бачимо, ми навіть не можемо їх обслуговувати, як цього вимагають саме технічні умови по використанню каналізаційних колекторів, – говорить перший заступник міського голови Олег Масло.

Роботи поки що розпочали своїми силами, говорить очільник Золотоноші Віталій Войцехівський. Втім, каже, розраховує і на державну допомогу. На ділянці, де вперше сталася аварія, наразі йде замивання піску і невдовзі дорожнє покриття там буде відновлено.

На місці ж нового обвалу міска влада планує осушити колектор, провести відповідні дослідження.

– На жаль, безболісно цей процес не проходить. Кілька років назад у нас перша була така аварійна ситуація. А зараз ми вже бачимо, що цей процес пішов постійно. І після першої ями, яка утворилася, утворилася нова, і ми бачимо, що по всій вулиці Шевченка нам треба замінювати цей колектор, – коментує ситуацію мер міста Віталій Войцехівський.

У стадії розробки проект по повній заміні колектора і реконструкції всієї вулиці. Доки це триватиме,  тут обіцяють прокласти тимчасову комунікацію. За прогнозами міського голови, на це потрібно приблизно два місяці. Терміни ж капремонту озвучувати не береться.

На разі в управлінні місцевого ЖКГ водіїв закликають оминати центральну частину, та перепрошують за незручності.

– Перекриваємо дорогу для автомобілів. Поставка продуктів у магазини ускладнюється, тому для наших мешканців це дуже болісна ситуація. Зараз міський голова звертається у всі структури, куда тільки можна відправляються листи – в кабмін, до очільника ЧОДА, прохаємо про допомогу, про виділення коштів з бюджету, тому що місцевого бюджету на ліквідацію такої масштабної аварії не вистачає, – говорить начальник управляння ЖКГ Олександр Флоренко.