«З «Маяка» повертаєшся з іншим – оптимістичним настроєм», – голова Обласної ради

Під гарну ліричну музику, яка є обов’язковим елементом в процесі доїння, від кожної корови у Піщаному  за рік надоюється в середньому 9000 кілограмів молока. Показник найвищий не тільки на Золотоніщині, а й в Черкаській області. Окремі з них дають від 12 до 15 тисяч кілограмів молока в рік.

З робочою поїздкою Агрофірму «Маяк», яку очолює Герой України Микола Васильченко,  відвідав голова Обласної ради Олександр Вельбівець, повідомляють у виконавчому апараті органу влади.

Відвідини розпочалися з молочнотоварного комплексу, де утримується близько трьох васитисяч голів великої рогатої худоби, в тому числі тисяча дійних корів. Доїльний зал функціонує більше десяти років та обладнаний імпортним устаткуванням, комп’ютерною системою, що дозволяє контролювати стан кожної тварини, раціон її годівлі та кількість отриманої продукції.На свинотоварному комплексі утримується і вирощується близько 20 тисяч голів свиней. Продається до трьох тисяч тонн м’яса в живій вазі. Процес вирощування також повністю автоматизовано.

маяк

Гордість керівника агрофірми – елеватор або, як його тут називають скромніше, – зерносховище. Своєю конструкцією ємністю 20 тисяч тонн воно привертає увагу ще здалеку, із траси, що прямує на Київ. А поряд у розпалі будівництво ще двох сховищ, на п’ять тисяч тонн зерна кожне.

Микола Васильченко зізнається, що до пошуку і впровадження такого циклу його підштовхували  світова криза 2008 року, спад виробництва в нашій державі, карколомні підвищення цін на енергоносії, знецінення власної валюти, негаразди ринкових реформ та, в окремих випадках, недолугість українського законотворця щодо аграрної галузі.

маяк

У результаті, господарство вистояло, завжди має власні кошти, працює з прибутками і вкладає їх в подальший розвиток. У машинному парку – найсучасніші комбайни, знаряддя обробітку землі, потужна техніка, в тому числі, для внесення добрив, заготівлі кормів, поливне устаткування тощо. Ведеться будівництво, реконструюються застарілі приміщення. А ще для односельців закладено і зводиться храм у центрі села.

маяк

– Якщо люди перестають будуватися, – вважаю це смерті подібне», – наголошує Микола Васильченко.

Комплекс, на якому виробляють комбікорми для власних господарських потреб, має максимально автоматизовані технологічні процеси, а контроль за приготуванням продукції веде один оператор, сидячи за комп’ютером. Котельня працює на альтернативному паливі – тюкованій соломі. Обігріває приміщення ремонтної бази, інші технічні будівлі.

– Ми часто скаржимося на нинішні життєві негаразди. Оцінюємо здебільшого негативно і не бачимо нічого оптимістичного. Зовсім з іншим настроєм їдеш після знайомства з агрофірмою «Маяк». Найбільше вражає тут рівень запровадження новітніх технологій і у веденні рослинництва, і в утриманні тваринництва, а ще грамотний менеджмент, ефективне вкладення власних інвестицій, використання коштів на соціальні потреби. Все те, про що, господарюючи, мріємо ми в Україні, – коментує відвідини Вельбівець.

Посадовець, за його словами, вкотре не розуміє тих, хто не бачить позитивного, а лише скаржиться на розруху і занепад, та вважає це нашою долею.

– Звичайно, не все гладко було і є в агрофірмі, і не одними зусиллями її директора проходило становлення. Його ідеї генерували і втілювали однодумці, весь колектив, їхня спільна праця впродовж багатьох років. Тому з висоти сьогодення треба віддати належне і визнати – «Маяк» не просто бізнес і не просто територія. Це відповідь багатьом скептикам про те, чи можна ефективно господарювати в Україні. Це господарство – еталон майбутнього, де раціонально, вдумливо підходять до використання земельних і трудових ресурсів, а також, що нині актуально, енергетичних ресурсів тощо, – додає голова Обласної ради.

Виділив очільник обласного законодавчого органу і головні секрети такого успіху: запровадження індустріальних технологій, якісна сировина, ощадне енергозберігання, добре підготовлені, професійні кадри, які хочуть і вміють працювати в нових умовах.

маяк маяк маяк маяк маяк маяк маяк маяк маяк маяк маяк