Школа лідерства: юнакам та дівчатам розповіли про стереотипи та дитячу працю [ФОТО]

Літо хоч плавно і досягає свого екватору, в Золотоніському міськрайонному центрі зайнятості продовжують працювати з місцевою учнівською молоддю. У місті нині працює табір денного перебування “Громадська школа “Відповідальність. Активність. Молодість”” для дітей-лідерів, волонтерів, а також тих, чиї батьки є учасниками АТО. Сюди, на тематичний захід щодо дискримінації та подолання стереотипів завітала фахівець з профорієнтації центру зайнятості Наталія Котишева. Юнакам та дівчатам розповіла вона про запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці.

У інтерактивній дискусії взяли участь два десятки дітей, а наприкінці Оксана Червякова, фахівець відділу сім’ї, молоді та спорту, запропонувала присутнім написати на кульках стереотипи щодо соціально вразливих категорій населення. Мова йде, наприклад, про ВІЛ-інфікованих, інвалідів, осіб, звільнених після покарання, безробітних, наркоманів тощо. Учасники написали поширені у суспільстві стереотипи щодо таких людей і пояснили своє ставлення до написаного. Аби уявно подолати стереотипи, кульки пробили голками.

Наталія Котишева тим часом запропонувала дітям поділитись на дві команди. В одну прийшли ті, що вважають термін «дитяча праця» негативним, інші – позитивним. Шляхом дискусії розібрались, що «дитяча праця» вживається в негативному контексті, а синонім цього слова – дозволена праця. Фахівець розповіла про охорону праці неповнолітніх, які законодавчі акти охороняють дитинство, які установи опікуються проблемами дитячої праці та порушенням прав дитини.

На закінчення представник Центру зайнятості залишила пам’ятки неповнолітнім при працевлаштуванні.

школа лідерства

школа лідерства школа лідерства