«Податок на землю слід сплатити до кінця літа», – управління архітектури

Власники земельних ділянок повинні до 29 серпня сплатити податок на землю. Про це нагадує Золотоніське управління архітектури, регулювання забудови та земельних відносин. Від минулого року земельний податок наповнює місцеві бюджети, а власники земельних ділянок та землекористувачі сплачуватимуть його відповідно до розміру ставок, затверджених органами місцевого самоврядування. Такий алгоритм земельного оподаткування встановлений і разом із іншими змінами до податкового законодавства набрав чинності з 1 січня 2015 року.

У відомстві зазначають, що, відповідно до норм Податкового кодексу, нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами фіскальної служби, які видають платникові до 1 липня податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення «платіжки», тобто до 29 серпня включно. Фізичні особи-платники податків сплачують податки і збори через установи банків та поштові відділення.

Також фахівці наводять перелік категорій населення, котрі звільняються від сплати податку. Мова йде про інвалідів першої і другої групи, фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонерів за віком, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, фізичних осіб, визнаних законом такими, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, передбачених у статті 281 Податкового кодексу.

Якщо протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення особа не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання, вона притягуються до відповідальності у вигляді штрафу. Його розміри встановлені статтею 126 згаданого Кодексу. Крім того, на суму несвоєчасно сплаченого податкового зобов’язання нараховується пеня.

Для отримання додаткової інформації стосовно податкового повідомлення та сум нарахування даного податку запрошують звертатись на Шевченка 153, Золотоніської ОДПІ. Телефон для довідок – 5-33-74.