Журналісти дослідили, хто стоїть за інформаційною кампанією проти губернатора

“Вуха нардепа Владислава Голуба стирчать за інформаційною булькою, яку за допомогою «незалежного» політолога роздули проти губернатора Юрія Ткаченка“, – такий несподіваний висновок наводить інтернет-видання “Кропива” у своєму розслідуванні щодо джерел інформаційного тиску на голову Черкаської ОДА.

Про загострення публічного протистояння між народним депутатом від БПП з 197 округу Владиславом Голубом та головним представником Президента України в регіоні черкаські ЗМІ вже писали. Загалом же, така «холодна війнушка», на думку огладача видання, характеризується частіше випадами молодого нардепа, та поки непорушним спокоєм очільника області.

В матеріалі розслідування журналіст припускає, що через спокій губернатора, нардеп спробував перейти до більш вишуканих методів політичної боротьби та залучив до формування негативної суспільної думки про опонента “незалежного” політолога. Таким політологом виявився уродженець Рівного Сергій Постоловський, який і написав невеликий допис у власному блозі на сторінках видання «Лівий берег» свої думки щодо оцінки діяльності губернатора Ткаченка.

Людина, яка загалом має опосередковане відношення до нашого регіону, цілком очікувано дала вкрай негативну оцінку діяльності Ткаченка. “Кропива” не мала наміру розбиратися у закидах цього експерта до Ткаченка (хоча «експертні» роздуми про те, що губернатор має відповідати за народжуваність чи смертність і викликають посмішку), зазначивши, що видання саме порушуємо гострі теми, коли є за що. Головне ж наше завдання розслідування – показати, хто педалює тему «поганого губернатора» на вищий столичний рівень. Щоб зробити вже перші висновки щодо зв’язку між нардепом Владиславом Голубом та «незалежним» політологом, не треба бути Пінкертоном. Але про все по порядку.

postolovskiy

Побіжний аналіз сторінки Сергія Постоловського у Фейсбуці дає трохи інформації про нього – уродженець м. Рівне, політолог, письменник. Такий же аналіз його дописів у блогах також свідчить про його інтерес до глобальної аналізу загальноукраїнських і світових процесів. Особливу увагу в своїх дописах політолог приділяє Володимиру Путіну та навіть пророкує крах сучасної Російської імперії Путіна. Хто хоче – може почитати його думки за посиланнями, але при всій повазі до особи губернатора Черкащини, він тут зовсім не клеїться до традиційного профілю політолога. Хоча все може бути, бував на Черкащині от і заболіло серце за землю Богдана й Тараса.

Політтехнолог на виїзді

Коротке наведення даних по партійних штабах владної БПП дав результат, відтак “Кропиві” вдалося дізнатися, що Сергій Постоловський, окрім того, що письменник, політолог ще й політтехнолог. Саме він приїхав в ході кампанії в Черкаси на підсилення роботи Черкаського міського виборчого штабу БПП та їхнього кандидата в мери на місцевих виборах 2015 року.

В тривалій боротьбі саме нардеп Владислав Голуб відстояв Олександра Радуцького кандидатом на мера від БПП. Однак результат мерських перегонів був шокуючим, владний кандидат посів лише четверту сходинку, замість рятівної другої – для проходження в другий тур – це був програш як власне кандидата в мери, так і його заступника у вищих кабінетах Владислава Голуба.

Але до позитивних результатів Сергія Постоловського слід віднести те, що навіть після оголошення попередніх результатів штабами конкурентів, кандидат у мери від БПП настійливо твердив, що саме він у другому турі.

Загалом же результати роботи політтехнологів Олександра Радуцького чимось можна порівняти з результатами робити їх колег на кандидата мера столиці Сергія Думчєва. Звичайно, що грошей тут було менше, але таку провальну кампанію запамятають надовго.

Підмочений імідж гірше поразки

Саме підмоченим власним іміджем у столичній політичній тусовці розплатився нардеп Владислав Голуб за фактичну поразку міського БПП на місцевих виборах-2015. Гіршого фіналу нікуди було і вигадати, після провалу на виборах Олександр Радуцький почав робити гучні заяви про фальсифікації виборів, що могло призвести до зриву підведення підсумків виборів в Черкасах. Цей запал тоді остудив Юрій Луценко, який, прибувши в Черкаси, назвав міську БПП – «організованим злочинним угрупуванням яке буде розпущено».

Після таких подій Владислав Голуб терміново позбувся ряду своїх офіційних помічників – це люди підконтрольні міському штабу БПП та власне кандидат у мери Олександр Радуцький. Хоча іміджеві та політичні рани довелося зализувати ще довго.

– Загалом же надута інформаційна булька не зовсім якісна і головне – чітко видно, хто за нею стоїть. Хоча навіть на очевидні речі у нардепа Владислава Голуба завжди може бути своя точка зору. Так свого часу нардеп стверджував, що не мав відношення до виставлення проти свого конкурента на окрузі Леоніда Даценка ще двох Даценків. Та навіть припускав, що це міг зробити сам Леонід Даценко. Все може бути у цьому світі, але і Голубу варто пам’ятати, що Ткаченко – то не Даценко, – резюмує оглядач інтернет-видання “Кропива”.

Нагадаємо, днями подібна інформаційна хвиля заполонила і Золотоношу. Містом масово поширили безкоштовну газету “Черкаський кур’єр”, в якій, окрім рейтингових матеріалів нардепа Голуба, була присутня маса критики міської влади. В цьому ж номері був надрукований і згаданий вище “рейтинг” губернаторів. Неабияке обурення золотонісців викликала абсолютно, на їхню думку, викривлена стаття щодо їхнього міста. Аналогічний контент також регулярно з’являється на веб-сайті “Черкащани Live”.