На вулицях міста перевіряли коректність розташування пунктів прийому вишень [ФОТО]

Ще кілька років тому у Золотоноші існували централізовані пункти з прийому вишень. Нині ця послуга максимально наближена до людей, бо чи не на кожній вулиці міста розкинулися міні-приймальники – такі собі примітивні пункти, де під великими парасолями в оточенні гори пластикових ящиків засмагають заготовачі. Як правило, вони – наймані працівники, які отримують щоденно від 50 до 100 гривень у приватного підприємця, котрий займається заготівлею ягід. Здавачі радіють такому заробітку: якщо не полінуєшся – і вишні  не пропадуть, і дохід у сімейний бюджет отримаєш.

Цього року фахівці управління економіки визначили 13 тимчасових пунктів для заготівлі вишень. Точки дислокації погоджені на засіданні виконкому та доведені до відома підприємців, кожен з яких мав змогу заздалегідь ознайомитися та визначитися, за яку з них (чи за всі) він сплатить суму пайової участі. Перевірки ж, що їх систематично проводять спеціалісти управління економіки (Вікторія Мірошніченко і Олександр Шамчук) та відділу контролю за благоустроєм УЖКГ (Максим Антипович і Олександр Городинець) свідчать про те, що не всі фізичні особи-підприємці чинять порядно і у відповідності до встановлених правил.

У рейді, що пройшов минулого четверга було виявлено також декілька порушень. Біля кіоску «Черкасихліб», що на Черкаській, вишні приймало молоде дівчисько. Вона почервоніла, дізнавшись, що «господарка» окупувала місце попід деревами, поруч з дитячим майданчиком, незаконно. Оскільки попередження щодо самовільного розташування і ведення підприємницької діяльності Тетяна Сарик отримала напередодні, то цього разу був складений адміністративний протокол. Для фізичної особи він складає як мінімум 340 гривень, а для ФОП – 850-1700.

вишні (1)

На Жашківській «рейдівці» теж виявили пункт прийому, не зазначений у дислокації. Приймальниця викликала телефоном власницю Юлію Нерух, яка моментально примчала на авто. Вона відразу ж вибачилася і забрала ваги та ящики, аби переставити на інше, дозволене місце. Оскільки це був її перший прокол, то підприємниця отримала лише усне попередження.

На 23 Вересня заготовачі приймали вишні у власних дворах, виставивши ящики з оголошеннями обабіч дороги. До них у членів рейдової бригади ніяких претензій не було. У мікрорайоні ж «Крученого», де вулиці Трудова і Богунського виходять на Благовіщенську, приймальники майоріли аж у трьох точках. На одній з них юнаки виставили ящики аж до проїзної частини Богунського, на іншій – те ж саме: тара стояла на тротуарі Благовіщенської. Третя точка виявилася незаконною.

вишні (2)

Варто зазначити, що приймальниця другої точки (на Благовіщенській), а це була жіночка з маленькими помічниками-синочками, досить мудро відреагувала на зауваження посадовців. Наступного дня вона виставила міні-банер з написом «Куплю вишні», який було помітно ще здалеку. На жаль, такої адекватності рейдовики не дочекалися від організаторів пункту біля «Недільного ринку». Хоч ці точки були розташовані цілком законно, проте обидві жіночки виставили стоси порожньої тари ледве не на дорогу. Реакції на зауваження перевіряльників їм вистачило на кілька хвилин, доки за ними не вистиг слід. Вже за мить ящики стояли на своєму попередньому місці, а жінкам було байдуже до того, що вони створюють аварійну ситуацію. Така картина спостерігалася і наступного дня.

вишні (3) [870_650]