Войцехівський та Примак прокоментували ситуацію із ненаданням медичних послуг

У Золотоніській центральній районній лікарні відмовляються надавати послуги жителям міста Золотоноші. Це обурює міського голову Золотоноші Віталія Войцехівського, адже міський бюджет регулярно перераховує субвенцію для районної лікарні. – повідомляє УНН-Центр.

“На жаль, така ситуація, коли жителям міста відмовляють у наданні допомоги, набула вже системного характеру. Місто регулярно перераховує субвенцію до районного бюджету на потреби лікарні, причому у нас нема жодної можливості проконтролювати, на що ж саме витрачаються ці кошти. Але то байдуже, а от доля людей і особливо дітей — це важливо”, — сказав Віталій Войцехівський і розповів історію, що сталася у суботу 25 червня.

Близько восьмої вечора у цей день йому зателефонував дідусь 5-місячного немовляти і поскаржився, що у дитячому відділенні Золотоніської ЦРЛ відмовляються допомогти дитині. У хлопчика третій день тримається температура, причини батьки зрозуміти не можуть. Медсестри, що були на чергуванні, пояснили, що черговий лікар у відділенні відсутній. При цьому вони порадили…звертатися до мера: мовляв, він реформи затіяв, нехай він тепер і лікує.

“Як не дивно, але цей чоловік мав номер мого мобільного. Річ у тому, що ми познайомились з ним під час однієї з поїздок у зону АТО. Його син гідно служив у лавах ЗСУ, ми пишалися ним. Та це я з’ясував пізніше, коли приїхав до лікарні і зустрівся з цим чоловіком. Тут він виявився безпорадним перед байдужістю медиків, тому й згадав своє знайомство зі мною”, – розповів Віталій Войцехівський.

Він повідомив, що пропонував районній владі створити спільний Центр надання первинної медичної допомоги. Але йому відмовили на тій підставі, що вже створили свій Центр. Відповідно Золотоноша створила свій Центр первинної допомоги, причому на досить високому рівні якості надання послуг. Проте лікарів не вистачає, особливо ж терапевтичного та педіатричного профілю. І ось тут виникла суто правова колізія: головний лікар однієї установи не має права видати наказ про чергування для лікаря, який працює в іншій установі. Рішенням могло б стати укладення цивільно-правової угоди з таким лікарем. Проте медики не шукають рішення проблеми, а шукають винного.

“У мене складається стійке враження, що колектив лікарні обрав інший шлях — шлях саботажу реформ. Вони намагаються зобразити ситуацію так: “Дивіться, ось міський голова затіяв реформи, і що з того вийшло?” Замість об’єднати зусилля медики намагаються звинуватити міського голову в складнощах процесу реформування”, – вважає Віталій Войцехівський.

Він розповів, що заступник головного лікаря Золотоніської ЦРЛ Сергій Козлов порадив батькам питання лікування дитини вирішувати з міським головою. На запитання по телефону про причину такої ситуації в установі, яку він очолює і згідно посадових обов’язків відповідає за її роботу та й взагалі про клятву Гіппократа пан Козлов дав пораду, як правильно поступити з листочком згаданої клятви і, на його думку, в проблемах ЦРЛ винні всі, крім керівників самої лікарні.

Протягом півгодини перебування міського голови у ЦРЛ поруч з хворим дитям та його родичами туди приїхав Сергій Козак, лікар-педіатр з іншої медичної установи. Він надав допомогу цій дитині. А потім й ще одній, 11-місячній, яку привезли до лікарні зі значно серйознішим діагнозом — запаленням легень.

Згодом керівники Золотоніської ЦРЛ запропонували обговорити усі проблемні питання у понеділок, 27 червня. Проте на 10-ту ранку вони не з’явилися, хоча самі виступили з ініціативою цієї зустрічі. Віталій Войцехівський сказав, що підтримуватиме родичів дитини, які вже написали заяви до прокуратури та профільного міністерства з вимогою розібратися в ситуації, що склалася в цій медичній установі.

Свою точку зору на ситуацію виклав і головний лікар Золотоніської центральної районної лікарні Сергій Примак.

“Проблем з прийомом дітей у нашій районній лікарні, як із сіл, так і з міста, немає. Усіх дітей приймають однаково — і сільських, і міських. Проблема в тому, що після реформування від нас відійшла “первинка”. Тобто, районна лікарня — це вторинний рівень надання медичних послуг, а первинна допомога надається у Центрах надання первинної медико-санітарної допомоги. Так от, “первинка” забрала у нас 8 педіатрів! Стаціонар оголився. У цій ситуації єдиний вихід — наймати лікаря, щоб працював по договору. Але лікарі неохоче погоджуються на такий варіант. Тож залишилося тільки 4 педіатри на стаціонарі, а цього недостатньо, щоб організувати цілодобове чергування цих лікарів у відділенні лікарні”, – сказав Сергій Примак.

Він вважає, що “люди звикли до хорошого”, а тому багато амбулаторних хворих приходить лікуватися до районної лікарні, хоча цілком могли б обійтися допомогою сімейних лікарів. Це, за його словами, стосується й історії з 5-місячною дитиною бійця АТО.

“Дитина добу перебула у нас і благополучно відправилася додому. Тож це ніяка не трагедія, а мильна бульбашка”, – сказав він.