Німецькі партнери Золотоноші привезли обіцяну допомогу та планують розширювати співпрацю [ФОТО]

Представники саксонського міста Штольберг учора вдруге завітали до Золотоноші в рамках нещодавно розпочатої співпраці. Дебютна зустріч із ними відбулася ще на початку травня. Іноземці презентували сучасний ендоскопічний комплекс для Центральної лікарні та пообіцяли сприяти взаємовигідним контактам. Співпраця ж, завдяки довгим перемовинам посадовців Золотоніського виконкому з німецькою стороною, розпочалася саме того дня. Водночас було задекларовано, що діяльність гостей у Золотоноші одним візитом не обмежиться. Делегація прибула з цілком конкретною метою – налагодження двосторонньої та всеосяжної роботи обох міст у найрізноманітніших сферах. 

Із повторним візитом німці не барилися, приїхавши знову до нашого міста вже за два місяці. Як і того разу, слово тримали асистенти проекту “Українські партнерства Ерцгебірге” Сільвіо Уліг та Леся Щербій, а також уповноважений представник муніципалітету Штольберга, один з керівників компанії-виробника автоматизованих систем MWF Марко Галлер. Головні цілі візиту – відкриття хаб-центру у Золотоноші, доукомплектування лікарні та допомога Пожежній частині. Окрему увагу приділили і школярам із Нової Дмитрівки.

Розпочали візит із Будинку дитячої та юнацької творчості, де віднедавна планується будівництво дещо несподіваного для Золотоноші проекту. Мова йде про модний нині у великих містах коворкінг-центр для ділових або творчих людей. На базі позашкільного закладу планують зробити просторий конференц-зал, обладнаний сучасною технікою, а також зручний комп’ютеризований робочий простір для усіх, хто виявить бажання працювати.

візит німецької делегації 3 [870_650]

Функції приміщення для конференцій найрізноманітніші. Тут має на меті проводити свої міжрегіональні заходи сама німецька сторона. Крім того, як і раніше, актовий зал працюватиме у тому ж режимі для навчального процесу чи культурних заходів міста. Існуватиме можливість і оренди комплексу для проведення будь-яких інформаційних чи творчих проектів. Малий зал – типовий коворкінг-простір, що забезпечує робочим місцем будь-якого фрілансера, або ж людину, якій терміново потрібно зануритись у медіа чи інформаційні технології.

До візиту зарубіжні партнери декларували лише технічне забезпечення проекту, а вже під час розмови велись і про ремонт. Німецьким гостям передусім вельми сподобалось місце розташування БДЮТ (центр міста), а також історична значимість споруди, котрій виповнилося вже 110 років. Оглянувши внутрішнє оформлення, перш за все в один голос зазначили, що жодними ремонтами не можна руйнувати старовинний декор на стінах залу – тільки якісна реставрація та доведення до євро-стандартів.

візит німецької делегації 9 [870_650]

До Пожежної частини місцевого відділу ДСНС, як і обіцяли, візитери надали першу партію обладнання, що використовуватиметься для безпосереднього гасіння пожеж. Прямо з Німеччини нашим рятувальникам привезли декілька десятків панорамних масок, якими користуються в Європі, індивідуальних протидимових масок для вогнеборців і жертв чадного газу, ортопедичні пристрої з кріпленням для балонів зі стисненим повітрям.

Для більш ефективної майбутньої співпраці до Золотоноші завітав і фахівець-рятувальник із Штольберга Хайко Пітч, який безпосередньо ознайомився із роботою української ДСНС, а також розповів про майбутній обмін досвідом із двосторонніми візитами. Як і того разу, німці щиро дивувалися відповідальністю наших пожежних та майстерністю в умовах слабкого забезпечення, що протягом десятків років дуже відстає від світових стандартів. Один показовий факт: бурю позитивних емоцій викликала вправа нашого рятувальника на тренувальній базі, коли той за лічені секунди за допомогою короткої ручної драбини зліз на майже десятиметрову висоту. Водночас, європейські колеги відразу і зазначили, що в них такі методи заборонені законодавчо давно через небезпечність. Нині все, мовляв, автоматизовано.

візит німецької делегації 26 [870_650]

Особлива увага делегації була прикута і до лікарні. Перш за все, вони завершили обладнання відеоендоскопічного комплексу, встановивши туди комп’ютерну систему, котра дозволяє тепер не лише записувати результати діагностики на носії, а й консультуватися онлайн із німецькими фахівцями. Оглядали нові приміщення, де незабаром в повній мірі працюватиме цей комплекс, а також презентували електронний мікроскоп для лабораторії у дитячому відділенні.

Подальша робота із медичною установою розшириться і відбуватиметься вже поза рамками згаданого вище співробітництва. Золотоноша, ініціювавши контакти, передала право голосу районній владі, адже ЦРЛ знаходиться нині саме в її підпорядкуванні. Відповідно, розшириться і формат. Окремо співпрацюватимуть міста Золотоноша та Штольберг, окремо – Золотоніський район та його німецький аналог, округ Ерцгебірге. Чи здійснять районі владці якісне продовження такого проекту, покаже час, а поки що плани й тут не менш глобальні.

Розпочала німецька сторона із встановлення навчального комп’ютерного комплексу у Новодмитрівській школі. Далі очікується співпраця між навчальними закладами та безпосередній обмін досвідом, включно із відвідинами дітей обох країн. Головна ж тема нині – медичне обслуговування. Передусім чекають іноземні гості на якісні пропозиції щодо покращення роботи медсистеми. Обладнанням забезпечать, але без комплексного рішення від української сторони втілити щось системно буде доволі складно.

Персонал лікарні намагається не відставати, плануючи зробити на першому поверсі поліклінніки цілий локальний діагностичний центр, а більше про ідеї розповів голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на підсумковій конференції. За його словами, особливої уваги потребує нині саме система охорони здоров’я. Наразі проводяться консультації із районними посадовцями щодо заходів з енергоефективності на базі ЦРЛ, а також тотальної інформатизації. Остання ж мусить повністю змінити підходи до обслуговування, адже коли пацієнт приходить до лікарні, найголовніше – він не повинен стояти в черзі.

Для часткового вирішення проблеми і повинна слугувати всеосяжна база даних, котра має ще й бути зручною в користуванні. Особливо це буде важливо під час роботи Центру невідкладної допомоги, про реконструкцію якого теж згадав очільник Черкащини. Завдяки повній систематизації, екстренні лікарі зможуть уникнути багатьох невимушених помилок, адже моментально бачитимуть історію усіх хвороб золотонісця.

На діловій ноті делегація залишила місто, а також запросила міських фахівців до відвідин Штольберга. Там золотонісці знайомитимуться із німецькою комунальною сферою, а також принципами безвідходного побутового виробництва, що в певній мірі вирішує і екологічні, і енергетичні проблеми.

візит німецької делегації 4 [870_650] візит німецької делегації 5 [870_650] візит німецької делегації 7 [870_650] візит німецької делегації 8 [870_650] візит німецької делегації 10 [870_650] візит німецької делегації 13 [870_650] візит німецької делегації 14 [870_650] візит німецької делегації 15 [870_650] візит німецької делегації 16 [870_650] візит німецької делегації 17 [870_650] візит німецької делегації 18 [870_650] візит німецької делегації 19 [870_650] візит німецької делегації 20 [870_650] візит німецької делегації 21 [870_650] візит німецької делегації 22 [870_650] візит німецької делегації 23 [870_650] візит німецької делегації 24 [870_650] візит німецької делегації 25 [870_650] візит німецької делегації 27 [870_650]