«Шаховий турнір в Золотоноші ставлю на перше місце», – українські шахісти про Меморіал Болеславського

Про всеукраїнський шаховий турнір, що проводився на початку червня у Золотоноші, повідомлялося нещодавно. П’ять днів тривали баталії між кандидатами у майстри спорту, першо-, друго- та третьорозрядниками. Цьогоріч змагання стали найбільш масовими – участь у форумі взяв 71 учасник.

Шахова першість, присвячена пам’яті гросмейстера, претендента на світову першість, теоретика і заслуженого тренера Ісаака Болеславського наше місто приймало вже втретє. Ім’я ж це знають майже всі кваліфіковані шахісти, оскільки відзначився Болеславський чималим вкладом в теорію дебютів, зокрема в староіндійський захист.

Про перипетії меморіалу, турнірну дистанцію та свої враження розповідають шахісти Житомира та Києва на сайті своєї обласної Федерації.

Андрій Штукун (один із засновників житомирської Федерації):

«Вдруге поспіль із задоволенням беру участь в золотоніському турнірі. Оскільки сам є активним організатором шахових змагань, то можу оцінити рівень проведення Меморіалу Болеславського на «відмінно».

Основні плюси:

1. Гостинність і привітність організаторів та суддів.

2. Бюджетний та економний для шахістів турнір

3. Фірмові подарунки від міської влади кожному учаснику з емблемами міста: футболка, сумка, блокнот, ручка, магніт на холодильник, значок.

4. Організація екскурсій для бажаючих учасників (в минулому році я відвідав монастир, а цього разу був на лікеро-горілчаному заводі «Златогор»). Обидві екскурсії дуже сподобались.

5. Турнір з обрахунком національного рейтингу, з обмеженням максимального рейтингу 2200, з можливим виконанням розрядів.

6. Комфортні умови гри – просторий спортивний зал Золотоніської ЗОШ I-III ступенів №3, окремий широкий стіл для кожної шахівниці.

7. Чітке, якісне суддівство Олега Городиського із запобіганням можливому «чітерству», дзвінків мобільних телефонів тощо.

8. Окрім основного турніру класичних шахів проведено бліц-турнір та конкурс з розв’язування шахової композиції.

9. Відкритість до побажань учасників від організаторів. Свої побажання до покращення якості проведення змагань учасники писали та віддавали судді. Я, зі свого боку, вніс пропозицію, аби в майбутньому окрім основного турніру, паралельно ще й проводився дитячий.

10. Високі призи. Дуже гарний дизайн грамот та медалей з символікою Меморіалу.

В своєму особистому рейтингу кращих турнірів України з класичних шахів турнір в Золотоноші ставлю на перше місце, а «Малинську весну» – на друге. Рекомендую всім шахістам брати в наступному році там участь»

005 [870_650] 007 [870_650]

Олександр Рибченко (тренер столичного шахового клубу «Бригантина», переможець першого та третього Меморіалу Болеславського):

«Приємно приїздити до місць, те добі раді. Організатор турнірів – Віктор Грінько. Вже третій рік поспіль він знаходить засоби (в більшості свої), час та сили для того, щоб українські шахісти мали можливість взяти участь в дуже бюджетному та цікавому турнірі.

Дуже сподіваюсь, що до наступного року в Золотоноші виростуть ще діти-шахісти і не сумніваюсь, що в такому разі Віктор Якович з великим задоволенням організує вже два турніри – дорослий та дитячий.

Організатори знову приготували всім учасникам подарунки. Дуже приємно і зовсім не дрібниці! До речі, багато хто приїхав у фірмових футболках (дуже якісних) минулих років. Не забули й іменинників, їх урочисто вітали.

На жаль, частину вікон спортзалу школи, де відбувався турнір, заклали. Тому й не було тієї краси – краєвидів від підлоги до стелі з яскравою рослинністю за вікном. Але всі інші плюси турніру лишились.

050 [870_650] h11oviasy7k [870_650]

Провели екскурсію на лікеро-горілчаний завод «Златогор». Доволі цікаво. Також відбувся бліцтурнір (переміг Андрій Чопоров із Золотоноші) і конкурс вирішення задач (на Черкащині дуже розвинутий це шаховий напрямок).

lzgq6acbfns [870_650]

Але головною частиною Меморіалу все-таки був турнір з класичних шахів. За перемогу точилася серйозна боротьба, але мені вдалося посісти перше місце. Дуже цікавими були програна мною партія (кіровоградець Данило Шевченко, яскравий гострокомбінаційний шахіст) і, особливо, нічийна з Чопоровим. З ним вдалося знайти доволі оригінальну ідею».

ofvks33zdma [870_650] p8dwr80sbbo [870_650]

Нагадаємо, змагання проводились за швейцарською системою у 9 турів з обрахуванням національного рейтингу. Переможцем та володарем головного призу став кандидат в майстри спорту, киянин Олександр Рибченко. Золотоніську команду представляли 11 шахістів, серед яких наймолодший – 8-річнийЯрослав Грінько, а найстарший – Василь Пріхненко, який у вересні святкуватиме своє 85-річчя. Місцева збірна, хоч і не здобула призових місць, та порівняно з турнірами попередніх років продемонструвала, що рівень гри золотонісців значно зріс.

tzlcspvzonu [870_650] u3fvlhxxhao [870_650] Андрiй_Штукун олександр_рибченко [870_650]