Обдаровану молодь нагородили відвідинами історичного Переяслава [ФОТО]

Літо – найкраща пора року для школярів. Приносить воно з собою не лише довгоочікувані канікули й відпочинок, а ще й приємні подарунки. За ініціативи міського голови для обдарованих дітей міста організували вельми цікаву екскурсію. Відвідали юнаки та дівчата старовинне містечко, що розташоване на Київщині – Переяслав-Хмельницький. Усі учасники поїздки протягом року брали активну участь у предметних олімпіадах та різних конкурсах на обласному та всеукраїнському рівнях.

Переяслав здавна славиться своїми історичними музеями. Ранкове місто зустріло золотонісців літнім дощем. Втім, згодом погода покращилась і тепло супроводжувало групу весь час. Передусім учасники поїздки відвідали музей Заповіту Тараса Шевченка, що розташований в будинку друга письменника – лікаря Козачковського. Найбільше діти були вражені антикварними оригінальними експонатами. Їх там нараховується близько 12 тисяч.

Побували екскурсанти в колишньому колегіумі в стилі бароко – меморіальному музеї Григорія Сковороди. Особливу увагу привернула екскурсовод до історичних моментів, умови навчання студентів та стендів із експозиціями та літературою.

Завершальним етапом відвідин став візит до справжньої тутешньої перлини. Екскурсійна мандрівка продовжилася в музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, що функціонує просто неба.

Гарних вражень та позитивних емоцій вдосталь. Тож школярі, не із числа випускників, вже обіцяють набиратися сил для подальших звершень та з нетерпінням чекають наступних подорожей.

00 01 02 03

Анастасія Заболотня